У мережі поширилася новина про те, що українська молодь нібито емігрує до Російської Федерації "в пошуках кращих умов життя". Це є відвертою неправдою, яку поширює сама держава-терорист, що веде й інформаційну війну проти України. У фейках російські пропагандисти роблять очевидні помилки, що засвідчують їхню неграмотність. Про це повідомляє Telegram-канал SPRAVDI українського Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, передають Патріоти України.
"Більшість українців, а саме молодь, із початком повномасштабного вторгнення переїхали до Росії, адже там і медицина краща, і умови проживання. Про це пише проросійський Telegram-канал з посиланням на Global Service та Euporean Migration Support Bureau", – вказали у ЦНС про брехню від агресора.
Фактчекери "БезБрехні" встановили, що згадане пропагандистами ТОВ "Глобал сервіс" – це виробничо-торгова компанія, яка виробляє касові витратні матеріали, продає й обслуговує банківське обладнання.
Водночас за запитом "Euporean Migration Support Bureau" пошукові системи не дають результату, адже слово Euporean у пості проросійського каналу написано з помилкою. А це свідчить про низький рівень знання англійської у виробників фейків із РФ.
В управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців заявили, що подані агресором дані про нібито кількість громадян України, які виїхали до РФ, – є оціночними й суб’єктивними. Інформації ж про кількість українців, які виїхали в Росію і згодом повернулися в Україну, немає взагалі.
Окрім того, дослідження журналу Forbes засвідчило, що станом на кінець червня 2023 року за кордоном через війну в Україні перебувало 5,6-6,7 млн українців, із яких близько 1,3 млн – на території РФ. Видання підкреслило, що значну кількість українців російські окупанти вивезли насильно, тому про "добровільну міграцію" цих людей не може йтися.
Іван Тимочко, голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ в етері телеканалу "Еспресо" зазначив, що на тривалість війни вплине низка чинників, які вже формуються але приховані для більшості за "туманом війни", передають Патріоти України. "Бачимо, на ...
Бійці 49-го окремого штурмового батальйону «Карпатська Січ» взяли в полон громадянина Сенегалу. Іноземець був у шоці та довго плакав. Він пояснив, що просто хотів до Європи, а потрапив на війну. Про це йдеться у сюжеті Telegraf UA, передають Патріоти У...