Українські підприємства підписали три нові угоди з компанією Baykar

Два українських підприємства оборонно-промислового комплексу підписали три нові угоди з компанією Baykar. Про це повідомили у міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості.

Підписання угод відбулося у Стамбулі, під час міжнародної виставки авіаційної та авіакосмічної техніки “Teknofest 2023”.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін підкреслив, що Україна та Туреччина мають позитивний бекграунд співпраці, тож працюватимуть над роботою в нових напрямках.

Два українських підприємства оборонно-промислового комплексу підписали три нові угоди з компанією Baykar, квітень 2023 Фото: Олександр Камишін

Наша мета — розширювати співробітництво і відкривати нові взаємовигідні напрямки партнерства. МінСтратегПром готовий сприяти узгодженню всіх труднощів та усуненню бюрократичних точкових перешкод для подальшого розширення співпраці з Baykar Avia Ventures. Ця співпраця потрібна українським підприємствам вже сьогодні як можливість додаткового нарощування потужностей та виробництва критично важливої для нашого війська техніки“, — додав Камишін.

Деталей не розголошують, але підкреслюють, що нові контракти дадуть Україні “експортну виручку та зброю нового покоління”.

На початку лютого стало відомо, що в Україні визначили місце розташування Центру обслуговування комплексів Bayraktar.

У центрі будуть обслуговувати, ремонтувати й навіть модернізувати техніку. Там же проводитимуть навчання персоналу, пов’язаного з експлуатацією безпілотників компанії Baykar.

Уряд України прогнозує запуск і перший випуск продукції заводу з виробництва турецьких БПЛА в Україні у 2025 році. Планова сума інвестицій в будівництво заводу та центру для обслуговування ремонту і модернізації БПЛА складе 95,5 млн доларів протягом 10 років.

Будівництво заводу і облаштування центру передбачає трансфер технологій та локалізацію виробництва.

У 2021 році Україна й Туреччина підписали меморандум щодо будівництва спільного навчально-випробувального центру з експлуатації безпілотників.

Нагадаємо, компанія Baykar показала крилату ракету власної розробки Kemankes (Kagem). Вона оснащена системою оптичного наведення з підтримкою штучного інтелекту, що забезпечує виявлення, ідентифікацію та наведення на ціль на фінальному відрізку польоту.

Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Сніданки називають "континентальними": У Росії на місці колишньої каторжної працює хостел "Узник" (фото)

четвер, 24 квітень 2025, 19:29

На російських «болотах» без змін: на місці колишньої каторжної вʼязниці відкрили хостел. В пропагандистських Telegram-каналах показали, як він виглядає, передають Патріоти України. Про це 22 квітня повідомили в пропагандистських Telegram-каналах. В адм...

Огляд ​Торецького операційного напрямку - Костянтин Машовець

четвер, 24 квітень 2025, 17:32

Протягом зими-весни 2025 року командування противника реорганізувало систему управління своїм угрупованням військ (УВ) "Юг", поєднавши з'єднання та об’єднання, які "штатно" входять до складу "Южного военного округа" (ЮВО) на кількох суміжних оперативни...