Українські зброярі, що працюють на ПАТ “Завод “Маяк” розробили дві надпотужні великокаліберні гвинтівки калібром 12,7 та 14,5 мм, що здатні вразити ціль на дистанції до 3 км.
Одна з них, так звана “болтова” снайперська гвинтівка має калібр 12,7 та назву “Володар обрію”. За словами винахідників, вона здатна пробити броню радянського БТР чи пошкодити гусеницю танка.
Інша розробка фахівців держпідприємства, “піхотна гармата” має калібр 14,5 мм та аналогічну дальність у 3 км. Ця надзвукова зброя оснащена глушником та компенсатором віддачі.
“Її за 700 метрів не чутно, а ти працюєш на 3 км. Тобто цілком не зрозуміло, він (постріл) на надзвуковій швидкості прилітає. Що прилітає, звідки прилітає та як з цим боротися – незрозуміло”, – відзначив заступник гендиректора з виробництва Заводу “Маяк” Олександр Гордєєв.
“У цієї гармати віддача менше, ніж у тієї 12,7 калібру”, – додав він.
Олександр Гордєєв один з розробників обох гвинтівок. Він воював та каже, що ця ідея народилися ще у зоні АТО, коли тривали бої за Донецький аеропорт та Маріуполь. Тоді “на колінах” зібрали перши зразки та побачили ефект. А вже в Києві на потужностях Заводу “Маяк” втілили у реальність.
Чи з’явиться вона в армійців – рішення за Міноборони України. Втім розробники переконані – результат буде позитивним, адже такої зброї бракує на передовій.
Варто також додати, що у цьому році працівники ПАТ “Завод “Маяк” відновили роботу та почали постачання танкових кулеметів КТ-7,62 для БТР-4. Зокрема під час тестів було перевірено справність роботи цієї зброї в усіх можливих кліматичних зонах та проведено 25 тисяч пострілів.
Сили оборони знищили російського окупанта – Сергія Патюкова, повідомляють Патріоти України. Сергій Патюков із серпня 2023 року вирушив добровольцем брати участь у злочинній війні проти України. До війни він одинадцять років був вчителем фізичної культу...
Уродженець Дагестану на ім’я Марат отримав умовний термін за крадіжку. Тож вирішив очистити свою біографію та підписав контракт із Міноборони Росії. Стверджує, що поставити підпис під паперами його змусили. Але чи так це насправді – невідомо. Вирок же ...