Українськи газосховища зацікавили вже цілу низку європейських країн

Польща, Словаччина, Чехія, Угорщина, Італія та Туреччина зацікавлені у зберіганні своїх запасів газу у підземних сховищах нашої держави.

Фото з відкритих джерел.Про це в рамках форуму Енергетичної хартії сказала начальник Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Олександра Козловська, інформують Патріоти України.

"Інтерес є у "Вишеградської групи". Меморандум був підписаний з Італією, зі Словаччиною щодо можливостей спільного менеджменту нашої ГТС", - розповіла Козловська.

За її словами, питання можливостей зберігання газу в українських сховищах також обговорювалося з турецькою стороною.

"Можливість зберігання газу у ГТС - це крок до енергетичної незалежності. Коли у вас є транзит і прокачка, ви певним чином залежні від транзитера та постачальника. А закачавши газ до сховищ, ви отримуєте впевненість у проходженні опалювального сезону - це цікаво і європейським країнам, і Туреччині", - додала представник Міненерговугілля.

Україна має найбільші підземні газові сховища у Європі, сумарна активна місткість яких становить 31 млрд кубометрів.

"Можливість зберігання газу у ГТС - це крок до енергетичної незалежності. Коли у вас є транзит і прокачка, ви певним чином залежні від транзитера та постачальника. А закачавши газ до сховищ, ви отримуєте впевненість у проходженні опалювального сезону - це цікаво і європейським країнам, і Туреччині", - додала представник Міненерговугілля.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Рішення російського командування спровокувало полювання на власні мобільні вогневі групи: чому істерять Z-воєнкори й де зараз найгарячіше - Злий Одесит

п’ятниця, 26 червень 2026, 15:28

У російському інформаційному просторі розгорілася паніка через те, що українські дрони почали атакувати мобільні вогневі групи ворога в Криму. Але найцікавіше, що ці події беруть свій початок ще з кінця 2025 року, коли Сили безпілотних систем ЗС Україн...

В Керчі після нічної атаки спалахнула пожежа на суднобудівному заводі "Залив", де окупанти виготовляють та ремонтують військові кораблі

п’ятниця, 26 червень 2026, 12:40

У тимчасово окупованій Керчі зафіксували пожежу та два осередки загоряння на території суднобудівного заводу "Залив". Про це у п’ятницю, 26 червня, пише Telegram-канал "Крымский ветер" з посиланням на супутникові знімки, передають Патріоти України . З...