Про це в рамках форуму Енергетичної хартії сказала начальник Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Олександра Козловська, інформують Патріоти України.
"Інтерес є у "Вишеградської групи". Меморандум був підписаний з Італією, зі Словаччиною щодо можливостей спільного менеджменту нашої ГТС", - розповіла Козловська.
За її словами, питання можливостей зберігання газу в українських сховищах також обговорювалося з турецькою стороною.
"Можливість зберігання газу у ГТС - це крок до енергетичної незалежності. Коли у вас є транзит і прокачка, ви певним чином залежні від транзитера та постачальника. А закачавши газ до сховищ, ви отримуєте впевненість у проходженні опалювального сезону - це цікаво і європейським країнам, і Туреччині", - додала представник Міненерговугілля.
Україна має найбільші підземні газові сховища у Європі, сумарна активна місткість яких становить 31 млрд кубометрів.
"Можливість зберігання газу у ГТС - це крок до енергетичної незалежності. Коли у вас є транзит і прокачка, ви певним чином залежні від транзитера та постачальника. А закачавши газ до сховищ, ви отримуєте впевненість у проходженні опалювального сезону - це цікаво і європейським країнам, і Туреччині", - додала представник Міненерговугілля.
У російському інформаційному просторі розгорілася паніка через те, що українські дрони почали атакувати мобільні вогневі групи ворога в Криму. Але найцікавіше, що ці події беруть свій початок ще з кінця 2025 року, коли Сили безпілотних систем ЗС Україн...
У тимчасово окупованій Керчі зафіксували пожежу та два осередки загоряння на території суднобудівного заводу "Залив". Про це у п’ятницю, 26 червня, пише Telegram-канал "Крымский ветер" з посиланням на супутникові знімки, передають Патріоти України . З...