Журналісти-розслідувачі знайшли в державному архіві проєкт розпорядження "Про затвердження переліку військового майна Збройних Сил, яке може бути відчужено", до якого увійшли, зокрема, два останніх українських Ту-95МС. Влітку 2011-го року цей проєкт на розгляд Кабміну подав року тодішній міністр оборони Михайло Єжель. Про це пишуть "Схеми", передають Патріоти України.
У пояснювальній записці він зазначав, що у зв’язку з реформуванням та скороченням військових частин, Міністерству оборони надається дозвіл на організацію відчуження військового майна, серед якого також були винищувачі МіГ-29, Су-24 і Су-25, гвинтокрили Мі-8, гаубиці "Акація" і "Гвоздика", танки Т-80, Т-72 і Т-64.
Зазначена ініціатива, як йшлося в документі, не передбачала консультацій з громадськістю. Рішення про дозвіл на продаж літаків було проголосоване на засіданні уряду Миколи Азарова у серпні 2011-го.
У 2013-му році державне підприємство "Спецтехноекспорт", підпорядковане Міністерству оборони на чолі з Павлом Лебедєвим, продало два останніх українських бомбардувальники Ту-95МС приватній фірмі за 250 тисяч доларів. У 2014 році, один із цих літаків виставили на продаж на аукціоні eBay за 3 мільйони доларів, але після розголосу оголошення прибрали.
У 2015 році Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало розслідування щодо перевищення службових повноважень при включенні бойової техніки бомбардувальників до списку майна на продаж. Слідство з’ясувало, що з Ту-95МС були демонтовані двигуни для незаконного продажу та вивезення до Російської Федерації для встановлення на літаки ВПС РФ.
Власником двигунів є фірма "Дніпробізнесбуд". Співвласниця компанії Ганна Шафранська повідомила, що компанія отримала авіадвигуни в рахунок боргів від першого покупця літаків. Правоохоронці вилучили двигуни ще у 2015-му році і не повернули. Утім, як зазначають журналісти, на питання про можливе призначення двигунів для російських літаків, Шафранська прямо не відповіла.
Ту-95 розроблений в 1950-х роках конструкторським бюро Туполєва для ураження стратегічних об'єктів у глибині тилу противника. Літак створили у відповідь на американський Convair B-36 Peacemaker, який був здатен дотягнутися до найвіддаленіших кордонів СРСР. Пізніше Росія випустила більш сучасні версії цього літака — Ту-95МС і Ту-95МСМ, а також Ту-160.
До 1993 року в Україні на озброєнні також були 23 Ту-95, але їх списали, зокрема в рахунок боргу за поставлений російський газ.
Ту-95МС здатний нести до 6 ракет Х-555, а Ту-95МСМ — більш сучасну крилату ракету Х-101. При цьому дальність польоту Х-555 складає 2500 км, а Х-101 — 5000 км при швидкості понад 700 км/год.
Максимальна швидкість літака становить 830 кілометрів на годину при дальності 10500 км. Літак може нести 20 800 кг бойового навантаження.
Про кумедний факт і ляп топ-пропагандиста Кремля пише український політтехнолог Олексій Голубоцький, передають Патріоти України. . "Соловйов раптом дорівняв Зеленського до голови ГТШ - мовляв, не відрізнити. . Все б нічого, якби ГТШ з таким розмахом ...
Християни східного обряду 8 грудня за новим стилем (21 грудня за старим) вшановує пам'ять преподобного Патапія, мучениці Анфіси Римської і апостолів від 70-ти Тихика і Кесарія. За старим стилем в цей день шанували апостола від 70-ти і давньохристиянсь...