Скасування безвізу з Ізраїлем. Схоже, Україна вже готова до цього, рішення ухвалять днями. Офіційному Києву увірвався терпець. Тель-Авів не хоче допомагати зброєю, лікувати наших поранених бійців теж не воліє. А ще – дискримінує наших громадян, вважають українські дипломати. Депортацій стає дедалі більше. Утім найгірше те, що ізраїльські посадовці можуть зливати таємні дані росіянам. Такі підозри авторитетних медіа. Україна на офіційному рівні вирішила більше не панькатися. Ізраїльській владі сказали все в обличчя. Більше – в сюжеті журналіста "5 каналу" Сергій Барбу.
Уряд ухвалить рішення про скасування безвізу з Ізраїлем найближчими днями. Відверта заява українського посольства в Тель-Авіві. Наші дипломати наголошують: Ізраїль дедалі частіше не впускає до себе українців. А ще – наші громадяни скаржаться на зневажливе ставлення тамтешніх правоохоронців. Усе це вкупі, вважають дипломати, свідчить про системну дискримінацію українців.
"Коли наші біженці, головно жінки та діти, приїжджають до Ізраїлю, а їдуть вони до друзів та родичів у пошуках прихистку, то перше, з чим стикаються, – у них забирають паспорт, довго утримують в аеропорту для бесіди, 5-10 годин. Після чого близько 10% українців відмовляють у в’їзді. Це неприйнятно! Окрім того, Ізраїль став єдиною країною, яка від початку війни росії проти України запровадила електронні візи для українців!" – наголосив посол України в Державі Ізраїль Євген Корнійчук.Український посол наголошує: уже пів року намагається зустрітися з міністром внутрішніх справ Ізраїлю. Але отримує лише відмови. У громадській організації "Ізраїльські друзі України" наводять цифри. Нашим громадянам відмовляють у в’їзді значно частіше, аніж, наприклад, московитам.
"Ми маємо цифри за 2022 рік. Тобто тоді, коли розпочалося повномасштабне вторгнення. Кожному 18-му громадянину України відмовляли у в’їзді. І якщо ми порівнюємо з росією, то кожному 75-му росіянину було відмовлено", – зазначає співзасновниця ГО "Ізраїльські друзі України" Анна Жарова.
Громадські активісти додають: від ізраїльських родин, які готові приймати біженців з України, почасти держава вимагає заставу. За одного українця треба внести 60 тисяч шекелів. У гривнях – понад пів мільйона. А чекання годинами в аеропорту вже буденність. Ізраїльське видання "Подробиці" описало ситуацію на летовищі Тель-Авіва. Журналісти розказали історію громадянки України Єлизавети Аврамчук. До Ізраїлю вона прилетіла зі своєю матір’ю і бабусею. Видання пише: родину протримали в аеропорту 17 годин і, зрештою, депортували. У відмові написали причину: брехала прикордонникам, підозрюється в намірі оселитися та працювати в Ізраїлі. Все б нічого, однак Єлизаветі за кілька днів виповниться лише три роки.
"Мені як українському єврею ця ситуація дуже болюча. От буквально новини про те, що українських громадян не пустили до родичів в Ізраїль. То, звісно, на яку реакцію очікує Ізраїль, якщо такі випадки стають не те що нормою, а буденністю", – пояснює аналітик "Інтерньюз-Україна" Владислав Фарапонов.
Ізраїль не збирається допомагати Україні зброєю. Не хоче посилити і нашу протиповітряну оборону. Обсяги гуманітарної допомоги викликають запитання. Але проблема куди серйозніша. Офіційний Київ підозрює Тель-Авів у зливанні таємних даних москві. Україна думала над тим, аби вигнати Ізраїль із зустрічей у форматі "Рамштайн". Спочатку про це написали медіа. Пізніше заговорили і дипломати. Поки що рішення не ухвалили, доказів також не оприлюднили.
"Медичний шпиталь з Ізраїлю пропрацював нетривалий час і його згорнули. Ізраїль не відгукується на прохання лікувати наших поранених військових. І протезувати їх. Є проблема з українськими біженцями. І є проблема з візовим режимом. Я її чудово знаю, я двічі їздив у Ізраїль і мене двічі не пускали. Це хамське поводження. Стало артикулюватися це публічно. Якби з Ізраїлем була налагоджена співпраця у військово-промисловій галузі, то наш посол ніколи про це б не заявив", – пояснив заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.
Держава Ізраїль на офіційному рівні поки що не відреагувала на заяви українського посла. Але непублічні повідомлення були.
"На превеликий жаль, хтось в українському керівництві вирішив скористатися святами, що наближаються, аби шантажувати Ізраїль, але ці спроби приречені на провал. Нагадаю, така сама спроба шантажу була і торік, однак жодного результату ні тоді, ні зараз ці заяви не принесли", – повідомило джерело "РБК-Україна" у МЗС Ізраїлю.
Мовиться про свято Рош га-Шана – Новий рік. У 2023-му його відзначатимуть від 15 до 17 вересня. На це свято до Умані приїжджають паломники. У місті – могила Цадика Нахмана, засновника однієї з течій хасидизму. Цьогоріч Україна очікує 20 тисяч прочан. Офіційний Київ розглядає можливість закрити для них кордон.
Сергій Барбу, "5 канал"
Лідер гурту "Хамерман знищує віруси", журналіст Альберт Цукренко прокоментував фото, які ілюструють деградацію Донецька після початку війни та захоплення його російськими окупантами, передають Патріоти України. "рсск мір", - написав він лаконічно у Fac...
День Злуки, який мав би символізувати єдність України і нашого суспільства, доводиться застерігати проти серйозної проблеми. Влада взялася, крім опозиції і громад, шельмувати й військових. Тепер уже не лише запуском безуглих депутатів, а з використання...