Переживати через це не варто, адже помилок тут припускаються навіть професійні письменники – майстри слова. Але розібратись буде корисно. Допомогти у цьому вирішили автори телеграмканалу "Correctarium — Українська мова"
Посмішка
Посмішкою словники української мови називають положення губ і в цілому вираз обличчя людини, який виражає глузування, кепкування, іронічне ставлення до кого-небудь чи чого-небудь. Приклади тут навести можна такі:
Усмішка
А це слово у словниках української мови описується як положення губ та вираз обличчя, який демонструє прихильність, радість, схильність до сміху, виражає задоволення та інші хороші емоції.
Автори каналу рекомендують застосовувати таке мнемонічне правило, щоби запам’ятати цю різницю: іменник "посмішка" можна асоціювати зі словом "посміховисько", а дієслово "посміхатися" — з висловом "виставляти на посміх".
Зверніть увагу також на правильний слововжиток у популярному фразеологізмі:
Війська країни-агресора Росії захопили селище Білогорівка у Луганській області та село Зірка у Донецькій області. Про це повідомляє проєкт DeepState у суботу, 12 липня, передають Патріоти України. Армія окупантів також просунулася біля Радьківки (Куп’я...
12 липня за новим церковним календарем (25 липня - за старим) - день пам'яті мучеників Феодора, варяга, і сина його, Іоанна. Феодор Варяг і син його Іоанн - християни, які стали першими мучениками на Київській Русі за віру. 12 липня за старим календарн...