Усування проблем швидких розробок оборонки: Експерт назвав недоліки ракети "Трембіта" та найкращий спосіб їх застосування

У ракеті "Трембіта" використовуються технології часів Другої світової війни. Імпульсний реактивний двигун зараз практично не застосовується в авіації через певні обмеження, які має. Одне з них – це дуже інтенсивний звук під час роботи.

В етері телемарафону експерт з авіації Богдан Долінце розповів, як вітчизняна розробка може бути успішно використана під час атак по території ворога. Він зазначив, що двигун ракети "Трембіта" виділяє велику кількість тепла, передають Патріоти України.

"Звісно такий двигун, крім того, що є достатньо шумним і помітним, є привабливою ціллю для систем протиповітряної оборони. Особливо тих, які використовують теплові головки самонаведення", – акцентував Долінце.

За його словами, виріб може бути цікавим в першу чергу, як хибна ціль. Крім того, він може використовуватися, як виріб для прикриття.

"Наприклад, в масованих атаках інших засобів, щоб знизити імовірність збиття більш дорогого засобу. Вимикаючи певну частину або відрізок повітряного простору ворога великою кількістю виробів, з яких лише одиничні вироби будуть вартісними, і мати можливість летіти на велику відстань. А більша частина, умовно, може бути фальш-цілями, які можуть відволікати сили і ресурси ворога. Адже дальність польоту такої ракети оцінюється в біля 140 км, при цьому швидкість складає близько 400 км/год", – розповів експерт.

Долінце зазначив, що якщо разом з фальш-цілями у вигляді ракет "Трембіта" запускати реальні бойові ракети з великим радіусом дії, які використовують турбореактивні двигуни, ворогу буде складно виокремити з цієї "зграї" дійсно важливі цілі.

Ракета "Трембіта"

На виставці Brave1 Defense Tech Innovations Forum 2025 представили вітчизняну крилату ракету "Трембіта".

Українська компанія Pars зробила ставку на доступність "Трембіти" – технічні рішення максимально спрощені, а вартість розробки оцінюється в кілька тисяч доларів за одиницю.

Також віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на полях форуму BRAVE1 розповів, що вже цього року Сили оборони можуть отримати нову технологію "рої дронів". Він зазначив, що над цим працює вже десяток компаній, і це постійно тестується на полігонах. Отже це перспектива вже найближчого часу.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Українська співачка побачила "новий прапор" США у звіті Повітряних сил ЗСУ (фото)

неділя, 23 лютий 2025, 14:33

Українська співачка Каша Сальцова звернула увагу на розташування "Шахедів" у звіті Повітряних сил ЗСУ і побачила в цьому новий американський прапор, передають Патріоти України. Про це українська співачка, публіцистка, журналістка, письменниця, ведуча, ...

"Це ті самі люди, які ненавидять США": У радощах росіян через атаки Трампа на Україну побачили цікавий парадокс

неділя, 23 лютий 2025, 14:20

Росіяни зловтішаються з того, як президент США Дональд Трамп ображає президента України Володимира Зеленського. Однак у цьому є цікавий парадокс, пише український блогер та журналіст Денис Казанський у своєму Телеграм-каналі, передають Патріоти України...