Площа лісів, яку з початку року торкнулися пожежі, які вирують зараз в тайзі на території Росії - більш 8,2 млн гектарів, що можна порівняти з площею такої держави як Австрія, а площа діючих лісових пожеж - 2,96 тис га, що можна порівняти з площею Бельгії. Про це пише Bloomberg, передають Патріоти України.
Цього року лісові пожежі, під час яких в атмосферу викидається величезна кількість забруднюючих речовин, стали найбільшим екологічним лихом Росії і одним з найзначніших - в світовому масштабі. Масштаби лісових пожеж в Росії такі, що тільки в червні в атмосферу викинуто 16,3 тонни вуглецю, що перевищує показники червня 2019 року і в 9 разів вище середніх показників для РФ попередніх років.
Ця ситуація дуже турбує міжнародних експертів. "Пожежна активність поширилася далі на схід в Сибірської Арктиці, ніж в 2019 році, а пожежі в неарктичних частинах Східного Сибіру почастішали", - розповідає старший науковий співробітник CAMS Марк Паррингтон.
Аналітики відзначають, що в цьому році пожежі в сибірській тайзі почалися раніше, ніж в минулому році, і збитки від пожеж 2020 року може багаторазово перевершити збиток від торішніх пожеж. Екологи прогнозують, що влітку 2020 року пожежі в Сибіру і на Далекому Сході можуть охопити значно більшу площу, ніж в 2019 році, коли горіло понад 14,8 мільйона гектарів тайги.
У шести суб'єктах федерації Росії через пожежі вже введений режим надзвичайної ситуації. На всій території Камчатського краю, в Усть-Кутському районі Іркутської області, в Кежемскому, Мотигінскому і Евенкійському районах Красноярського краю, в Хасинському, Среднеканскому і Омсукчанському районах Магаданської області, в Абийскому і Нижньоколимському районах Республіки Саха (Якутія), в Анадирському і Билибинському районах Чукотського АТ.
Основною причиною такої трагедії аналітики вважають аномально високу температуру в північній частині Росії. Так, в травні в Сибіру реєстрували температуру, яка на 16 градусів перевищує норму для цього регіону. У Верхоянську повітря прогрівався до 38 градусів. Тому горять сибірські ліси і торфовища.
У 2020 році пожежонебезпечний період почався значно раніше, ніж в попередні роки. Також екологи говорять про так звані "зомбі-пожежі", тобто - про тліючій сухій рослинності. Причому це тління може проходити і взимку під шаром снігу. А висока температура повітря швидко перетворює такі приховані пожежі в масштабні.
Екологи б'ють на сполох не тільки через знищення величезних масивів лісів, але також через колосальну кількість викидів в атмосферу забруднюючих її продуктів горіння. Вже зараз говорять про рекордні 182 мільйонів тонн вуглекислого газу, що викликає шкідливий для людства "парниковий ефект".
Бійці 3-ї штурмової влаштували ефектне фаєр-шоу для солдатів армії РФ. Ворог зазнав втрат у техніці та живій силі. Про це повідомляє 3-тя окрема штурмова бригада, передають Патріоти України. На кадрах видно, як будівля з росіянами ефектно злітає в пові...
Ветеран війни та громадський діяч Олександр Терен після публічної сварки з переможницею шоу Холостяк Інною Бєлєнь скасував свій тур містами України. Мотиваційний стендап Відвал троянд мав відбутися з 16 березня по 24 березня. Продаж квитків було зупине...