В Австралії дуже занепокоєні: Росія хоче розмістити військові літаки в Індонезії

Країна-агресор Росія звернулася до влади Індонезії з проханням надати доступ до авіабази Манухуа у провінції Папуа, щоб розмістити там військові літаки. Зазначена база розташована за 1200 км, тобто менш ніж 2 години польоту до австралійського міста Дарвін і "ключових військових об'єктів" США та Австралії. Відповідно, повідомлення про запит Кремля викликали стурбованість у Канберрі, передають Патріоти України.

В Австралії зазначили, що не хочуть бачити посилення впливу Росії в Індо-Тихоокеанському регіоні. Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албанізі заявив, що уряд чекає роз’яснень від Джакарти. "Ми явно не хочемо бачити російського впливу в нашому регіоні, це дуже чітка позиція. Наша позиція полягає в тому, що ми підтримуємо Україну, ми розглядаємо Володимира Путіна як авторитарного лідера, який порушив міжнародне право, і наразі атакує суверенітет народу України", – зазначив Ентоні Албанізі.

У Канберрі посилаються на неофіційну інформацію індонезійських масмедіа, які в свою чергу стверджують, що бачили російський запит, у якому йдеться саме про базу Манухуа в Біак Нумфор, провінції Папуа. Причому у запиті немає подробиць щодо кількості або типів літальних апаратів, які РФ хоче розгорнути на іноземній базі.

Міністр оборони Австралії підтвердив, що Москва і справді зверталася з таким запитом. Натомість індонезійський міністр оборони спочатку заперечив намагання РФ отримати дозвіл на розміщення власних літаків у країні, а потім заявив, що Джакарта не дозволить російським літакам базуватись у Папуа.

Міністерка закордонних справ Австралії Пенні Вонг заявила, що Канберрі "знає про звіти" і що уряд Австралії "збирається отримати більше інформації", аби "зрозуміти, чи є ці звіти точними чи ні", і "який наразі статус запитів від Росії".

Індонезійські військові чиновники та російські дипломати відмовились коментувати ситуацію. Проте аналітики запевняють: "малоймовірно, що такий незвичайний запит Джакарта задовольнить, враховуючи, наскільки це геополітично ризиковано".

У першу чергу запит РФ йде всупереч Конституції Індонезії, де є пряма заборона існування іноземних військових баз у країні. До того ж, у Джакарті не хочуть "втягувати Індонезію в геополітичні ігри, які є контрпродуктивними для світового миру". Індонезія, стверджують аналітики, "користується незалежною та активною зовнішньою політикою, яка підкреслює її відданість неприєднанню".

Так чи інакше, але у листопаді 2024 року Індонезія та Росія провели свої перші двосторонні військово-морські навчання біля острова Ява. А у січні, нагадаємо, Індонезія офіційно приєдналася до групи БРІКС, яку очолює Росія.

Джерело: Обозреватель
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Пропонував роль через постіль: Зіркова українська актриса розповіла, як "послала" режисера з РФ

вівторок, 22 квітень 2025, 23:00

Відома українська акторка Віталіна Біблів вперше зізналася, що отримувала непристойну пропозицію від режисера. Артистка наголосила, що вона ніколи не була жертвою домагань чи насилля, однак в її кар'єрі не обійшлося без пропозицій про роль, яку можна б...

Путін готовий відмовитися від повного контролю над чотирма областями України, - джерела

вівторок, 22 квітень 2025, 22:27

Нелегітимний президент Росії Володимир Путін, імовірно, готовий відмовитися від повного контролю над чотирма частково окупованими українськими регіонами в обмін на зупинення фронту на поточних лініях. Про це 22 квітня пише Financial Times із посиланням...