В Австралії дуже занепокоєні: Росія хоче розмістити військові літаки в Індонезії

Країна-агресор Росія звернулася до влади Індонезії з проханням надати доступ до авіабази Манухуа у провінції Папуа, щоб розмістити там військові літаки. Зазначена база розташована за 1200 км, тобто менш ніж 2 години польоту до австралійського міста Дарвін і "ключових військових об'єктів" США та Австралії. Відповідно, повідомлення про запит Кремля викликали стурбованість у Канберрі, передають Патріоти України.

В Австралії зазначили, що не хочуть бачити посилення впливу Росії в Індо-Тихоокеанському регіоні. Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албанізі заявив, що уряд чекає роз’яснень від Джакарти. "Ми явно не хочемо бачити російського впливу в нашому регіоні, це дуже чітка позиція. Наша позиція полягає в тому, що ми підтримуємо Україну, ми розглядаємо Володимира Путіна як авторитарного лідера, який порушив міжнародне право, і наразі атакує суверенітет народу України", – зазначив Ентоні Албанізі.

У Канберрі посилаються на неофіційну інформацію індонезійських масмедіа, які в свою чергу стверджують, що бачили російський запит, у якому йдеться саме про базу Манухуа в Біак Нумфор, провінції Папуа. Причому у запиті немає подробиць щодо кількості або типів літальних апаратів, які РФ хоче розгорнути на іноземній базі.

Міністр оборони Австралії підтвердив, що Москва і справді зверталася з таким запитом. Натомість індонезійський міністр оборони спочатку заперечив намагання РФ отримати дозвіл на розміщення власних літаків у країні, а потім заявив, що Джакарта не дозволить російським літакам базуватись у Папуа.

Міністерка закордонних справ Австралії Пенні Вонг заявила, що Канберрі "знає про звіти" і що уряд Австралії "збирається отримати більше інформації", аби "зрозуміти, чи є ці звіти точними чи ні", і "який наразі статус запитів від Росії".

Індонезійські військові чиновники та російські дипломати відмовились коментувати ситуацію. Проте аналітики запевняють: "малоймовірно, що такий незвичайний запит Джакарта задовольнить, враховуючи, наскільки це геополітично ризиковано".

У першу чергу запит РФ йде всупереч Конституції Індонезії, де є пряма заборона існування іноземних військових баз у країні. До того ж, у Джакарті не хочуть "втягувати Індонезію в геополітичні ігри, які є контрпродуктивними для світового миру". Індонезія, стверджують аналітики, "користується незалежною та активною зовнішньою політикою, яка підкреслює її відданість неприєднанню".

Так чи інакше, але у листопаді 2024 року Індонезія та Росія провели свої перші двосторонні військово-морські навчання біля острова Ява. А у січні, нагадаємо, Індонезія офіційно приєдналася до групи БРІКС, яку очолює Росія.

Джерело: Обозреватель
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

«Історична прем’єра»: чому за канцлера Мерца голосували двічі й чого очікувати Україні від нового уряду Німеччини

п’ятниця, 9 травень 2025, 16:55

Від самого початку свого існування коаліція в Німеччині стикнулася з неабиякими проблемами. Обрання лідера Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріха Мерца на посаду канцлера Німеччини стало не лише особистим випробуванням для політика, а й перши...

"Ви не здатні бути народом. Треба бути останнім покидьком, щоб погрожувати мамі та дітям": "Холостяк" Терен підтримав блогерку Олену Мандзюк, якій погрожують після критики скандальної Алхім

п’ятниця, 9 травень 2025, 16:20

Ветеран війни та громадський діяч Олександр Терен заступився за свою близьку подругу, блогерку Олену Мандзюк, яка отримує безліч погроз після того, як публічно засудила Анну Алхім, передають Патріоти України. Мандзюк також публічно звернулася до СБУ із...