Про повнопривідний автомобіль, який випустили в СРСР ще в 50-х роках минулого століття, розповів YouTube-канал "Кузня Тест драйву", передають Патріоти України.
Перший "Москвич 410" спустили з конвеєра в 1957 році, за 12 місяців виробництва було випущено всього близько 3 000 автомобілів. А вже в 1958, вийшла модифікована версія цього автомобіля, що отримала індекс "Н", і призначена для експлуатації в некомфортних умовах, на ґрунтових дорогах, а покупцями повинні були стати радянські аграрії. Вироблявся перший радянський "позашляховик" кілька років, проте особливою популярністю у покупців він не користувався, через те, що його вартість стартувала з 18 000 дореформених радянських рублів.
Це перший повнопривідний автомобіль, розроблений в СРСР, і випущений не для потреб Радянської армії, але через ціну, основна маса авто все одно пішла в державні структури. В основі 410Н лежить попередня модель, М-402. Сам же "Москвич" 410Н випускався до 1961 року. Дизайн в оновленої версії залишився практично тим же, хіба що кліренс був збільшений до 220 міліметрів. Втім, корпус авто також посилили, і встановили важільні амортизатори, замість тих, що були в базовій моделі, телескопічних.
Не забули замінити й двигун: замість використовуваного в М-402 мотора об'ємом в 1,3 літра і потужністю в 35 кінських сил, встановили інший, від М-407, у якого потужність досягала позначки в 45 кінських сил. Оновлений Силовий агрегат дозволяв досягати граничної швидкості в 90 кілометрів на годину, але тільки на рівних трасах, і при ідеальних погодних умовах.
Ще однією інновацією стала технічна складова: в салоні з'явився радіоприймач, роздільні спинки сидінь з можливістю змінювати кут нахилу (чого не було раніше в радянських авто). Таким чином, водій отримував практично той же комфорт, що і "цивільні" М-407 і М-410. Але, все ж одним з основних мінусів даного "позашляховика" було те, що попри високий кліренс і відносно потужний двигун, вузька колісна база не дозволяла йому повноцінно долати ґрунтові дороги, якщо перед ним вже проїхали вантажні авто, і на шляху була розбита колія.
Трохи більше подробиць і нюансів, можна дізнатися, переглянувши нижче розміщене відео.
Дипломат, міністр закордонних справ України (2014-2019) Павло Клімкін вважає, що Сполучені Штати мають важелі впливу на Росію, аби змусити її до миру, передають Патріоти України. "Це ж гра про те, власне, чи вдасться Путіну прив'язати до реального пере...
Насправді азербайджанський президент Ільхам Алієв не прибув на парад 9 травня у Москві не через участь в урочистостях з нагоди дня народження свого батька та попередника на посаді Гейдара Алієва, що святкувалося 10 травня, а через низку образ та розбіж...