В обмін на дані Пентагон встановив українським F-16 спеціальний захист від систем ППО РФ, - ЗМІ

Фото: USAF | Підрозділ РЕБ 68-ї ескадрильї ВПС США готує випробувальну лабораторію до тестового запуску

За словами журналістів, США використовують засекречену бібліотеку загроз, щоб підвищити ймовірність виживання українських винищувачів F-16 в умовах однієї з найщільніших активних систем ППО у світі.

Ще до того, як українські Повітряні сили отримали першу партію винищувачів F-16 Viper, у ВПС США поліпшили їхні можливості в частині РЕБ. У межах співпраці Україна передає американським колегам дані, які збираються в реальних боях. Про це пише The War Zone, передають Патріоти України.

Ця інформація допоможе поліпшити та вдосконалити можливості щодо радіоелектронної боротьби обох країн та інших союзників.

68-ма ескадрилья радіоелектронної боротьби американських ВПС на авіабазі Еглін у Флориді керувала роботою з перепрограмування систем F-16 у співпраці зі своїми колегами в Данії та Норвегії.

Данія і Нідерланди, а також Бельгія і Норвегія планують відправити Україні 91 винищувач F-16AM/BM найближчими роками. Частина піде на запчастини для інших літаків. Повідомлялося також, що Греція може виділити додатково 30 винищувачів версії F-16C/D.

"З передачею F-16 третьою стороною — Данією, Норвегією та Нідерландами — боротьба за Україну отримає додаткові можливості РЕБ", — йшлося у пресрелізі про роботу 68-ї ескадрильї радіоелектронної боротьби від 26 серпня.

Пілони данської компанії Terma на українських винищувачах

Лінійка пілонів компанії Terma та їхні особливості

Як відомо, деякі з переданих Україні F-16 були з пілонами данської компанії Terma, в яких є вбудовані датчики попередження і глушники РЕБ, а також розпилювачі хибних пасток. Пілони пов'язані з внутрішнім комплексом захисту літака.

Винищувачі F-16

Подробиць щодо того, що передбачало перепрограмування, не наводять. Але для того, щоб системи радіоелектронної боротьби працювали найефективніше, у них має бути можливість точно виявляти, класифікувати й реагувати, використовуючи дані з вбудованої бібліотеки загроз.

Щоб допомогти знизити вразливість до РЕБ-атак, оператори за радарами ППО та іншими системами вже давно використовують перемикання між різними режимами роботи, змінюють частоти та виконують інші дії для зміни вихідної сигнатури.

Зі свого боку, системи РЕБ мають регулярно перепрограмовуватися, щоб оновлювати банки даних і реагувати на мінливі загрози. Бібліотеки загроз радіоелектронної боротьби, доступні збройним силам США, — одна з головних їхніх переваг. Комплекти радіоелектронної боротьби, здатні адаптуватися автономно в режимі реального часу, навіть під час місій, — це головне.

Партнерство в галузі РЕБ між Сполученими Штатами та Україною не обмежується перепрограмуванням систем на F-16.

68-ма ескадрилья РЕБ американських ВПС буде надавати можливості перепрограмування на основі відгуків від українців, ідеться у пресрелізі ВПС.

"Традиційно відгуки надходять із навчального середовища; у цьому разі буде надано перевірені в бойових умовах дані", — зазначено у пресрелізі.

Але таке перепрограмування все ж таки не дасть змоги захиститися від усіх загроз. Водночас допоможе забезпечити критично важливу перевагу в плані виживання ВПС України в умовах однієї з найщільніших активних систем протиповітряної оборони.

"Один F-16 із перепрограмованим модулем не досягне панування в повітрі, але він може надати певну перевагу, щоб досягти стратегічної мети", — йшлося у пресрелізі.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шоломи Вітчизни": Російські вчителі зробили шапочки з фольги для "захисту від супутників НАТО" (відео)

субота, 9 листопад 2024, 21:02

Білоруський пранкер Владислав Бохан від імені партії Єдина Росія розіслав по школах Воронезької області РФ листи та переконав вчителів зробити «Шоломи Вітчизни» з фольги, нібито для захисту від впливу супутників НАТО. Про це пранкер розповів у своєму в...

"Дуже якісні, але чи є сенс?": Депутат, який воює, розповів про ремонти доріг у прифронтових містах

субота, 9 листопад 2024, 20:42

Громади у час війни не завжди ефективно використовують кошти. Гроші витрачають на будівництво та ремонти, котрі не на часі. Про це в ефірі Lviv.Media розповів військовий медик Юрій Юревич котрий у цивільному житті був стоматологом та депутатом Ходорівс...