У Росії живе десять мільйонів українців. Ні після 2014, ні після 2022-го масового повернення наших земляків на Батьківщину - не відбулося, - журналіст

"Від початку повномасштабного вторгнення Україна отримала колосальну допомогу зброєю, грошима і обладнанням від урядів країн і волонтерів по всьому світі. Але так само - колосальні кошти від світового бізнесу отримує Росія, і ці гроші йдуть на те, щоби щоденно вбивати наших співвітчизнників. Чому так відбувається?" - пише журналіст Василь Кузан у своїй колонці, передають Патріоти України, та продовжує:

"У 2022 році ми всі безмежно раділи тому, що Україну підтримує увесь світ. Міжнародні економічні санкції мали виснажити економіку нашого ворога і прискорити наближення кінця війни. Відомі бренди покидали РФ, і це вселяло надію та додавало оптимізму. Наші інформаційні ресурси чи не щодня публікували перелік брендів, які згортають свій бізнес у Московії. А коли до санкцій долучився МакДональдз - усі наші ЗМІ ледь не отримували оргазм, так їм було добре.

Усім відомо, що в Росії живе десять мільйонів українців. Ні після 2014, ні після 2022 року масового повернення наших земляків на Батьківщину - не відбулося. Навпаки, багато заробітчан, які на початок повномасштабного вторгнення перебували там, там і залишилися. А працювало там їх немало. Тільки з мого рідного села Довге, що в Закарпатті, близько тисячі осіб заробляли на проживання в Росії. Переважна більшість - у Москві.

Оскільки українці у масі своїй трудоголіки, розумні та підприємливі, багато з них відкрили власну справу, на жаль, не в Україні. Усі, з ким мені доводилося спілкуватися, казали: у нас дуже погані і непрозору умови для бізнесу. То їхні думки і переконання, про патріотизм тут говорити марно.

Отже, кілька моїх знайомих і тепер живуть у Москві і і їхні справи там ідуть геть непогано. Коли з Москви виїжджав МакДональдз, я спілкувався з моїми земляками і питав про життя у мегаполісі. Усі вони раділи санкціям проти Росії, жалілися, що почалося багато проблем, зникли памперси і жіночі прокладки, зникли з полиць товари, до яких люди звикли і користувалися ними щодня. Але радості у них було більше, ніж стурбованості новими проблемами. Бо МакДональдз звільняв приміщення. І що? Я ніяк не міг второпати, ніяк не міг сприйняти те, що наші українці в Москві так раділи не тому, що санкції зможуть наблизити хоч на крихту закінчення війни, а тому, що у звільнених приміщеннях вони зможуть відкрити свої ресторани!

Ви розумієте, - казав я, - що ви працюєте на ворога? Адже ви підтримуєте економіку, яка виробляє ракети і запускає їх у домівки ваших батьків, у ваші будинки! Ні! - казали мої знайомі. Ми викачуємо гроші з їхньої економіки і відправляємо їх додому. Два роки тому, за інформацією із моїх джерел, дійсно, гроші надходили звідти немалі. Але… Дуже швидко спецслужби почали відстежувати ці процеси і перекрили усі канали, через які ці гроші можна було переказувати в Україну. Наскільки мені відомо, українські бізнесмени в Росії від цього не надто засмутилися. Тому я припинив спілкування з ними.

Але це тільки одна сторона медалі. Подивимося на проблему з точки зору всемогутнього Заходу, який однією рукою нам допомагає, а другою - заробляє величезні гроші в Росії. Адже це ринок, схожий на бездонну діжку. Там можна продати все, бо там вміють добре робити тільки зброю. Шум про санкції стих, перейшов у неактивну фазу. Можливо, і завдяки тому самому великому міжнародному бізнесу. Тому відомі світові бренди потихеньку повернулися до Росії. А деякі пересиділи мовчки галас у ЗМІ і продовжують там працювати, приносячи у бюджет нашого ворога величезні гроші.

2024 рік добігає кінця. Різні авторитетні видання у світі починають публікувати економічні звіти та аналітику, не оминаючи при цьому і Росію. Саме з цих джерел дізнаємося, що на території нашого ворога успішно працюють: Lerroy Merlin, Метро, Ашан, Райфайзен, Nestle, P&G, Pepsi, Mars, Socar, Otpbank, Xiaomi, Coca-Cola, Ecco, Loreal, Lipton, Lays, Whiskas, Snickers, Twix, Milky way, Sandora, Садочок, Bounty, Pedigree, Milka, Dirol, Halls, Корона, Gillette, Ariel, Tide, KitKat, Nescafé, Nesquik, M&M's, Люкс, Oreo, OralB, Old spice, Samsung, Head&Shoulders, Duracell, Fairy, Blend-a-med, Adidas, Puma, Colin's, Gucci, Lacoste, Jacobs, Geely, Chery, Haval, Domino's Pizza, GSK, Aquafresh, Bonduelle, Zepter, Gorenje, Haier, Dahua, Beko, Makita, Karcher, Tp-link, Caparol, Ferrero, Nutella, Rafaello, Kinder, Avon та інші. Всі вони разом приносять в бюджет Росії двадцять мільярдів доларів на рік. За ці кошти можна виготовити 20 000 ракет X-101, які щодня летять у цілі на нашій землі.

Ще в першій половині 2022 року наші активісти проводили акції з метою бойкотування певних товарів та торговельних мереж. Але чим замінити відомі бренди? У який супермаркет іти, якщо Метро і Ашан пропонують товари на кілька гривень дешевше? Можливо, ці кільки гривень і варто розглядати як тридцять сріберників, як ціну зради. Але хто на це буде дивитися під таким кутом зору? Люди думають про виживання, адже зростанням рівня доходів ми похвалитися не можемо.

Аналітики ж у світі досліджують надходження до бюджету Росії не тільки від роботи там світових брендів, але і від продажу Росією ресурсів: нафти, зброї, золота, газу, лісу… Один зі звітів підсумовує, що до бюджету Росії за 2024 рік майже 25-28% коштів надходило з країн - наших партнерів. От вам і санкції. От вам і допомога.

Надходження від продажу нафти і газу до федерального бюджету Росії зросли приблизно на 41% у річному обчисленні в першій половині року до 5,7 трлн руб. (65,12 млрд доларів), повідомляє журнал Форбс. У першій половині року середня ціна на флагманську російську нафту сорту Urals склала 69,1 доларів за барель, що вище за встановлену Заходом цінову межу в 60 доларів, порівняно з 52,5 доларами за аналогічний період 2023 року. На кінець року ціна на нафту зросла до 70 доларів за барель. Хоча вже два місяці доходи Росії по цій статті починають падати. Трубопроводи, які транспортують нафту, газ та скраплений газ із Росії в Європу, принесли цього року до бюджету нашого ворога 15 мільярдів доларів, що більше, ніж до впровадження санкцій.

Російська федерація заклала у бюджет 2024 року дохід від продажу нафти і нафтопродуктів 10,7 трильйонів рублів, що на 21% більше, ніж минулого року. Причому, нафту в імперії зла купують і США та Велика Британія. При цьому конгрес Америки не підтримав ленд-ліз для України на наступний рік. І ще… Вони досліджують наслідки припинення постачання Україні зброї. Цинічно, чи не так?

Маючи такі колосальні доходи від війни та під час війни, Росія збільшила витрати на армію та спецслужби на 50%. Завдяки потужній пропаганді, яка отримує із бюджету три мільярди доларів, Путіну вірять не тільки росіяни, не тільки українці в Росії, але і багато людей у світі. Новообраний президент США Дональд Трамп у своєму плані миру пропонує нам відмовитися від частини територій на користь терористів-окупантів.

У зв'язку з цим виникають питання: проти кого насправді спрямовані економічні санкції? Кому більше допомагають наші партнери? Питання риторичні. Але висновки робити мусимо. І замислюватися над цим на державному рівні".

Джерело: Gazeta.ua
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Невдало впала зі сходів удома: Британська королівська особа зламала руки

понеділок, 23 грудень 2024, 15:48

79-річна принцеса Кентська невдало впала в Кенсінгтонському палаці і зламала обидва зап'ястя. Повідомляється, що інцидент стався у будинку, де мешкає принцеса та її чоловік принц Майкл Кентський. Жінка невдало впала зі сходів Кенсінгтонського палацу. Н...

Кулінар Клопотенко вперше розповів про роман з відомою кондитеркою

понеділок, 23 грудень 2024, 14:42

Відомий український шеф-кухар, ресторатор та зірка шоу "МастерШеф" Євген Клопотенко відверто розповів про особисте життя. Знаменитість зізнався, що закрутив новий роман та пояснив, чому він завершився. В інтервʼю Аліні Доротюк кулінар розсекретив, що в...