Українські військові показали відео пуску із зенітного комплексу NASAMS невідомої ракети, що візуально схожа на далекобійну AMRAAM-ER.
Відео оприлюднила пресслужба Повітряних сил ЗС України у своїх соціальних мережах.
AMRAAM-ER була спеціально розроблена компанією Raytheon для застосування в складі ЗРК NASAMS на основі корабельної зенітної ракети RIM-162 Evolved SeaSparrow Missile.
Опубліковане відео не дозволяє однозначно ідентифікувати систему через відносно низьку якість, проте її характерні контури з “потовщенням” від крил в середині фюзеляжу відповідають формам далекобійної ракети.
Відомо, що Raytheon та Kongsberg з 2021 по 2022 рік займались випробовуванням ракети, котрі завершились кваліфікаційними стрільбами та підтвердженням заявлених характеристик.
Конструктивно AMRAAM-ER повторює RIM-162 ESSM: вони оснащені однаковим твердопаливним ракетним двигуном та бойовою частиною масою у 39 кілограмів, що на 19 кг більше за аналогічну у AIM-120C7 AMRAAM. Від останньої нова ракета запозичила активну радіолокаційну голову самонаведення та систему управління.
Доприкладу, максимальна дальність стрільби NASAMS з використанням ракет AIM-120С AMRAAM становить 25 км, а досяжність по висоті – 14-15 км.
Після інтеграції нової ракети за характеристиками дальності та висоти ураження NASAMS виходить на рівень зенітних ракетних комплексів середньої дальності, таких як російський “Бук-М2” або німецький Iris-T SLM.
Враховуючи, що нова ракета лише нещодавно завершила цикл випробувань, Сполучені Штати можуть бути зацікавлені у її застосуванні проти російського озброєння. Особливо цінним може бути досвід протидії проти російських малопомітних крилатих ракет Х-101.
Згідно з відкритими данними, далекобійні ракети можуть застосовувати пускові установки ЗРК NASAMS III та модернізовані версії NASAMS II.
Наразі на озброєнні повітряних сил України є дві батареї ЗРК NASAMS II. Також в рамках військової допомоги для України замовлені ще шість комплексів Сполученими Штатами та один – Канадою. Норвегія також озвучила плани передачі двох вогневих взводів цього ЗРК невідомої модифікації.
Переможниця шоу "Холостяк-13" Інна Бєлєнь стала зустрічатися зі співаком Вадимом Олійником. Обидва опублікували на своїх сторінках в Інстаграмі спільне фото 23 лютого 2025 року, повідомляють Патріоти України. "Гарних вихідних", - підписав фото Олійник....
1. Розрив досі не відбувся і допомога США продовжується. На даний момент не розірвана та не зупинена жодна програма військової допомоги. Нема зупинки роботи Starlink, нема блокування поставок озброєння, ухвалених при Байдені, немає згортання розвідувал...