Вдвічі більший боєзаряд та на 50% - далальність застосування: Україна могла отримати далекобійні ракети для ЗРК NASAMS

Українські військові показали відео пуску із зенітного комплексу NASAMS невідомої ракети, що візуально схожа на далекобійну AMRAAM-ER.

Відео оприлюднила пресслужба Повітряних сил ЗС України у своїх соціальних мережах.

AMRAAM-ER була спеціально розроблена компанією Raytheon для застосування в складі ЗРК NASAMS на основі корабельної зенітної ракети RIM-162 Evolved SeaSparrow Missile.

Опубліковане відео не дозволяє однозначно ідентифікувати систему через відносно низьку якість, проте її характерні контури з “потовщенням” від крил в середині фюзеляжу відповідають формам далекобійної ракети.

Відомо, що Raytheon та Kongsberg з 2021 по 2022 рік займались випробовуванням ракети, котрі завершились кваліфікаційними стрільбами та підтвердженням заявлених характеристик.

Конструктивно AMRAAM-ER повторює RIM-162 ESSM: вони оснащені однаковим твердопаливним ракетним двигуном та бойовою частиною масою у 39 кілограмів, що на 19 кг більше за аналогічну у AIM-120C7 AMRAAM. Від останньої нова ракета запозичила активну радіолокаційну голову самонаведення та систему управління.

Запуск ракети AMRAAM-ER із ЗРК NASAMS.
Пуск ракети RIM-162 ESSM. Фото з відкритих джерел.
Заявлена максимальна дальність ураження цілей ракетою при запуску з наземної пускової становить 40 кілометрів. Також представники Kongsberg наголошували, що дальність дії AMRAAM-ER у порівнянні з базовою ракетою AIM-120C7 збільшена на 50%, а висота – на 70%.

Доприкладу, максимальна дальність стрільби NASAMS з використанням ракет AIM-120С AMRAAM становить 25 км, а досяжність по висоті – 14-15 км.

Після інтеграції нової ракети за характеристиками дальності та висоти ураження NASAMS виходить на рівень зенітних ракетних комплексів середньої дальності, таких як російський “Бук-М2” або німецький Iris-T SLM.

Враховуючи, що нова ракета лише нещодавно завершила цикл випробувань, Сполучені Штати можуть бути зацікавлені у її застосуванні проти російського озброєння. Особливо цінним може бути досвід протидії проти російських малопомітних крилатих ракет Х-101.

Згідно з відкритими данними, далекобійні ракети можуть застосовувати пускові установки ЗРК NASAMS III та модернізовані версії NASAMS II.

Наразі на озброєнні повітряних сил України є дві батареї ЗРК NASAMS II. Також в рамках військової допомоги для України замовлені ще шість комплексів Сполученими Штатами та один – Канадою. Норвегія також озвучила плани передачі двох вогневих взводів цього ЗРК невідомої модифікації.


Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 21 травня. Що не можна робити у день пам'яті рівноапостольних Костянтина та Олени

середа, 21 травень 2025, 7:10

Православна церква України 21 травня за новим стилем (3 червня за старим) вшановує рівноапостольного царя Костянтина Великого та його матір царицю Олену. За юліанським календарем сьогодні вшановують апостола Іоанна Богослова, автора одного з Євангелій...

"Про fpv-дроны и сетки..." - Злий Одесит

середа, 21 травень 2025, 6:25

Сейчас весьма активно поднимается тема сеток, над трасами и рокадами, вблизи линии боестолкновений и о том, что Украина значительно отстаёт от российских оккупантов, в вопросах обустройства настолько банальной, базовой защиты от ударов fpv-дронов. . И...