Відступ став би "ганебною ознакою слабкості": Коли США можуть завдати удару по Ірану

Збройні сили США, зосереджені біля Ірану, готові завдати удару. Про це заявив колишній офіцер військової розвідки США й експерт із Близького Сходу Майкл Прегент у коментарі Bild 22 лютого, передають Патріоти України.

Найбільша військова армада США з часів війни в Іраку (2003) зосереджена навколо Ірану, а атомний авіаносець USS Gerald R. Ford вже в Середземному морі. Президент США Дональд Трамп, імовірно, загнав себе у складне становище, вважає експерт. За його словами, після погроз і масштабних військових зусиль відступ став би "ганебною ознакою слабкості".

Прегент зазначив, що немає необхідності чекати на прибуття авіаносця Gerald Ford – його можуть задіяти в наступних хвилях атак. На його думку, Трамп принаймні найближчі півтора тижні має певний простір для маневру. Нові звинувачення з боку ядерної агенції ООН МАГАТЕ або крах переговорів могли би стати обґрунтуванням для удару.

Є також сценарій, за якого Трамп і в разі відступу міг би зберегти обличчя – знищити кілька цілей терористичного угруповання "Ісламська держава" і атакувати деякі позиції хуситів, щоб показати силу США.

Колишній агент ЦРУ Джон Кіріаку, широко відомий у США, стверджує, що рішення про воєнний удар вже ухвалили. Посилаючись на своє джерело в Білому домі, він сказав, що атака відбудеться "в понеділок або вівторок" (23-те або 24 лютого).

За словами Кіріаку, в уряді Трампа склалися дві фракції. Віцепрезидент Джей Ді Венс і Тулсі Габбард, голова нагляду за розвідслужбами США, виступили проти удару. За атаку – держсекретар Марко Рубіо, військовий міністр Піт Гегсет і Об'єднаний комітет начальників штабів, сказав експерт.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Вас може здивувати, але гігаватоманія — досі наше все - Lana Zerkal

п’ятниця, 26 червень 2026, 21:42

Ніколи не було, і от знову: поки Київ не витримує спеки, і його порайонно відключають на кілька годин, міністерство енергетики знову презентує на URC в Гданську чергову енергетичну стратегію. Вас може здивувати, але гігаватоманія — досі наше все. Тому ...

Рішення російського командування спровокувало полювання на власні мобільні вогневі групи: Чому істерять Z-воєнкори й де зараз найгарячіше, - Злий Одесит

п’ятниця, 26 червень 2026, 15:28

У російському інформаційному просторі розгорілася паніка через те, що українські дрони почали атакувати мобільні вогневі групи ворога в Криму. Але найцікавіше, що ці події беруть свій початок ще з кінця 2025 року, коли Сили безпілотних систем ЗС Україн...