"Нестор Шуфрич став надто токсичним для монобільшості, хоч і так він прямо «довгожитель» як для найвідданішого соратника Медведчука. Та замість того, щоб позбутися Шуфрича і ОПЗЖ, монобільшість планує… позбутися Комітету з питань свободи слова", - пише нардепка Вікторія Сюмар на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Цей комітет у ВР працював в найскладніші часи – за цензури Кучми-Медведчука і Януковича-Льовочкіна. І був майданчиком, де принаймні можна було підняти проблему прав журналістів і їх можливості працювати. За результатами цих обговорень злочини проти журналістів були криміналізовані. А спроби цензури після розголосу інколи вдавалося відкочувати назад.
З 2019 року в комітеті майже не лишили повноважень і де факто спробували маргіналізувати. Шуфрич цьому явно допоміг, коли клеїв рота скотчем за російську пропаганду на медведчуківських каналах, але «не помічав» відключення українських каналів і відвертої цензури.
Тепер комітет хочуть ліквідувати. За не потрібністю, вочевидь. А свободу слова просто хочуть передати комітету… з питань прав людини. Це є повним нонсенсом, адже там точно немає людей, що мають компетенції в інформполітиці і в жодній! європейській країні ці сфери не обʼєднуються в профільні комітети. Швидше права людини обʼєднуються з юстицією, а свобода слова – з інформполітикою.
Так було в минулому скликанні і тоді комітет точно був одним з лідером формуванні цієї сфери. Ініціативою комітету були і обмеження російського інформаційного продукту. І квоти на радіо, і квоти на телебаченні. І підтримка українського книгодрукування. І роздержавлення. І гарантії незалежності суспільного мовника. І вдосконалення захисту прав журналістів і ще багато чого. Це був відкритий майданчик для індустрії, журналістів, громадських активістів і просто зацікавлених осіб.
Зі мною як головою комітету судився Медведчук, вірніше його посіпака Німченко, що теж досі спокійно на роботі в Раді за захист журналістів і запит звіту силовиків про це. Словом, було багато всього, що не подобалося проросійським силам, але призвело до суттєвих змін в українському інформпросторі.
Що таке ліквідація комітету зараз? Це фактичне визнання перемоги цензури над свободою слова. «Нема про що говорити, бо нема ніякої свободи слова» - ось що це. Хоч саме свобода слова є одним із важливих критеріїв, які треба виконати для початку переговорів з Європейським союзом про членство і це мега важливо.
Хоча насправді в цій царині є що робити. Нещодавні рекомендації Європарламенту чітко вказують на неможливість обмеження свободи слова та преси навіть за особливих умов, тобто воєнного стану. Тому, нам очевидно варто:
Це все про демократію і європейські стандарти. Якщо вони нам не важливі, то за що боремося?…
Часом з водою можна вихлюпнути дитину. Тут разом з Шуфричем прагнуть викинути цілий комітет і головне, його сферу відання, яка насправді має неймовірно суттєве значення для правильного вектору країни. Недарма, в США це перша правка Конституції, а в усіх нормальних країнах пресу називають Сторожовим псом демократії. Вбити цього «пса» означає знищити демократію.
P.S. До речі, щодо Шуфрича так поспішають саме тому, що, за моєю інформацією, проти нього порушено декілька кримінальних справ, в тому числі і по статті «державна зрада». Нагадаю, його соратника Рабіновича навіть заочно арештував суд за «поширення наративів держави-агресора». Наративи у них з Шуфричем були відверто схожими".
Президент Сполучених Штатів Джо Байден намагається витиснути максимум допомоги для України до завершення своїх повноважень, які добігають кінця на початку 2025 року. Зокрема, в Адміністрації розглядають можливість повернення ядерної зброї. Про це повід...
Російські окупанти планували наступальну операцію на Харківському та Сумському напрямку 1−15 червня 2024 року. Про це NV повідомило високопоставлене джерело в ЗСУ, передають Патріоти України. Підготовку до нового наступу окупанти завершили наприкінці т...