Все геніальне - просто: Forbes розповіла про БПЛА, котрими Україна вдарила по НПЗ у Передураллі на рекордні півтори тисячі кілометрів

Для ударів углиб РФ українці використовують перероблені літаки "Аеропакт" А-22 і Sky Ranger Nynja, які летять зі швидкістю близько 160 кілометрів на годину і важко помітні для ППО.

Сили оборони України 9 травня вдарили по підприємству "Газпром нефтехим Салават" у російській республіці Башкортостан безпілотними апаратами, створеними на основі недорогого спортивного літака типу "Аеропакт" А-22 або Sky Ranger Nynja з додатковими паливними баками. Так припускає видання Forbes. Примітно, щодо SkyRanger з з квітня цього року було відомо про здатність діставатись цілей у трохи більше за 700 км з квітня цього року було відомо про здатність діставатись цілей трохи більше за 700 км. А днями з'явились повідомлення, що на підході до масового виробництва українські БПЛА здатні дістатись Сибіру. Однак то вже мова про нове покоління дронів від всесвітньо відомого авіаконцерну.

Повідомляється, це вже щонайменше четверта спроба українців вдарити дроном такого типу вглиб РФ. Цього разу ціль була розташована на відстані понад 1400 кілометрів від кордону з Україною (місце пуску з огляду на заходи безпеки мало перебувати приблизно у 100 км і більше від розташування ворога,-ПУ).

Судячи з відео, опублікованих очевидцями атаки, безпілотники мають широкі прямі крила, фіксовані колеса і пропелер, характерні для спортивних літаків. Пілот середнього класу може зібрати такий апарат удома з набору вартістю до 90 000 доларів, в якщо закуповувати списані літаки та ще гуртом, ціна може бути в рази нижче.

Атака на НПЗ

Як зазначають у виданні, відомо про два типи літаків українського виробництва, які ГУР і ССО переробили на безпілотники. Йдеться про літаки "Аеропакт" А-22 і Sky Ranger Nynja. Перероблений А-22 несе вибухівку всередині кабіни, а Nynja несе 100-кілограмову бомбу під корпусом. Обидва БПЛА летять зі швидкістю близько 160 кілометрів на годину і зливаються з рухом цивільних бортів, що ускладнює їх перехоплення системами ППО.

Аеропакт" А-22

Sky Ranger Nynja

Обидва літаки оснащені недорогими відеокамерами, простими бортовими комп'ютерами, сервоприводами, під'єднаними до засобів управління польотом, а також супутниковим радіозв'язком для передавання відео віддаленому операторові та сигналів управління назад у літак. Оскільки межа витривалості спортивного літака з типовим паливним баком ємністю 20 галонів становить близько 1300 кілометрів, автори публікації вважають, що українці додали додаткові баки.

За інформацією порталу, А-22 використовували для атаки на завод із виробництва дронів "Шахед" в особливій економічній зоні "Алабуга" в Татарстані, а також для удару по радіолокаційній станції (РЛС) у російському Ковилкіно в Мордовії. Також відомо про один Nynja, який розбився за 1000 кілометрів від кордону України.

У виданні вважають, що мета цих ударів — навантаження на протиповітряну оборону (ППО) РФ, оскільки зі збільшенням дальності українських БПЛА зростає кількість цілей, які потребують захисту. Чим більше розосереджена система ППО, тим гірше захищена кожна конкретна база або промисловий об'єкт.

"Неможливо оборонятися всюди", — зазначив генерал армії США у відставці Марк Гертлінг.

Зона ураження українських дронів

Нагадаємо, НПЗ у Башкирії атакували щонайменше два БПЛА. Фото одного з них опублікували російські журналісти — це апарат сірого кольору з червоно-зеленими смужками і розмахом крил близько трьох метрів, імовірно, зібраний у кустарних умовах.

БПЛА, який атакував завод у БашкиріїЗа даними джерел Фокуса, "Газпром нефтехим Салават" у Башкирії атакував дрон СБУ. Йдеться про один із найбільших у Росії виробничих комплексів із нафтопереробки та нафтохімії, який виробляє бензин, дизельне пальне, а також інші види нафтопродуктів.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Анонсованих деякими депутатами кадрових призначень в уряді поки що не буде, - джерела

понеділок, 20 травень 2024, 21:29

Представники фракції СН розповіли, хто отримає дві вакантні посади в Кабміні і чому це не станеться на цьому тижні. На цьому тижні Верховна Рада планує займатися лише одним кадровим питанням — заповненням посад суддів Конституційного суду. Призначати н...

Чеська ініціатива із закупівлі снарядів для Києва стикається з перепонами: Що сталось

понеділок, 20 травень 2024, 20:43

Через три місяці після початку масової закупівлі боєприпасів для України чеські чиновники поділяються різними оцінками того, як це відбувається. Про це пише Defense News, передають Патріоти України. "Ініціатива під керівництвом Чехії щодо фінансування ...