Вибори в Туреччині: Фесенко спрогнозував можливий вплив інформації про "інфаркт" у Ердогана

Політолог Володимир Фесенко розповів, які наслідки може мати програш президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана на виборах. Про це він сказав у коментарі ЗМІ, передають Патріоти України.

Відповідаючи на запитання щодо інформації, що у Ердогана начебто стався інфаркт, і який вплив це може мати на політичну ситуацію, Фесенко зауважив, що це може вплинути на результати президентських, а можливо, й парламентських виборів у Туреччині, які мають відбутися 14 травня.

"Оскільки погіршення стану здоров'я Ердогана... Поки команда його спростовує, але якщо це підтвердиться, то по-перше, це призведе до зменшення інтенсивності його участі у фінальному етапі виборчої кампанії, а по-друге, на мотиви голосування частини виборців це теж може вплинути", - сказав експерт.

Так, на його думку, потенційно це може зменшити шанси Ердогана виграти ці вибори. "Якщо Ердоган не виграє президентські вибори, піде з влади, - на що це вплине? Не на Україну. А от на переговорний процес по деяких напрямках це точно вплине. Це може створити таку заплутану ситуацію навколо продовження "зернової угоди", - зазначив Фесенко.

Політолог зауважив, що вона зараз "і так у кризовому стані". "Дуже велика ймовірність, що якраз після виборів, коли закінчується умовна дія "зернової угоди", тому що Росія продовжила тільки на 90 днів, то Росія може демонстративно, в стилі свого традиційного шантажу, припинити участь у "зерновій угоді". Раніше Ердоган тут відігравав активну роль, а без участі Ердогана, поки набуде повноважень новий президент, якщо буде новий президент, то це, безумовно, ускладнить ситуацію з продовженням "зернової угоди", - сказав Фесенко.

Він також зауважив, що Ердоган був "ідеальним нейтральним посередником" між Росією та Україною. "Інших таких немає. Саме ідеальних, повністю нейтральних. Тому що у Ердогана були близькі і довірливі стосунки і з Путіним, і з Зеленським. Інших таких державних лідерів немає. Китай от намагається активізувати свою переговорну миротворчу участь, але Китай, скажімо так, ближчий до Росії, у Китаю протистояння зі США, у Китаю власні інтереси дуже потужні", - зауважив політолог.

Так, вважає він, Китай не може бути повністю нейтральним посередником, тоді як у Ердогана була "унікальна функція".

"Туреччина, я думаю, навіть без Ердогана продовжить свої миротворчі зусилля. Але, безумовно, якщо з'явиться новий очільник Туреччини, то у нього не буде такого потужного авторитету як у Ердогана. З іншого боку, прихід нового очільника Туреччини, скажімо так, зменшить напругу, скоріше за все, в стосунках між Туреччиною і Заходом. Можливо, зніме перешкоди на вступ Швеції до НАТО", - сказав Фесенко.

Джерело: УНІАН
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Трупы, трупы, трупы наших бойцов. Они везде. Насколько достает глаз - везде мертвецы": Z-воєнкор опублікував сповідь недобитого окупанда з Вовчанська

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:25

Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...

Хіти тижня. Народні прикмети на 22 листопада: Цього дня не варто дарувати квіти, випивати та позичати сусідкам сьогодні не варто позичати сіль і цукор, тим більше - гроші

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:05

Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...