Випередили багато країн, але невдоволені: Чому жителям Ізраїлю не подобається медицина в їхній країні

"Передова система охорони здоров’я, зокрема успіхи в боротьбі з онкологічними та серцево-судинними захворюваннями, стала одним з факторів, які вивели Ізраїль в десятку світових лідерів за тривалістю життя. Але незважаючи на те, що в країні високими темпами розвивається медичний туризм, і люди з Європи та СНД прагнуть потрапити на прийом до ізраїльських фахівців, самі ізраїльтяни, стаючи пацієнтами клінік, відчувають чимало труднощів. На що скаржаться пацієнти в Ізраїлі і чому це не заважає медикам з усього світу переймати ізраїльський досвід організації системи охорони здоров’я", - пише блогер із ніком Мячина на сайті "etcetera.media", передають Патріоти України, та продовжує:

ФАКТ. Поки Україна бореться за виділення на охорону здоров’я 5% ВВП, Ізраїль стабільно виділяє 10% і лідирує в світових рейтингах медичного туризму як країна з найвищою якістю надання медичної допомоги. Незважаючи на те, що Ізраїль – це держава, яка воює, а чисельність його населення дорівнює числу жителів Нью-Йорка, тут постійно зводяться нові клініки і розростаються вже існуючі. Причому величезну фінансову участь у цьому процесі беруть приватні інвестори та меценати. Держава лише створює для них комфортні правила гри, спираючись на доказову медицину і нові технології.

ПЕРЕМОГА НАД НА РАКОМ. Українцям ізраїльська медицина знайома за багатообіцяючими рекламними плакатами, які зазивають в країну медичних туристів. І дійсно, маючи величезний науковий і технічний потенціал при загалом невеликому населенні, Ізраїлю не залишається нічого, крім як продавати свої послуги іноземцям. Гроші від медтуризму – це гроші на розвиток індустрії, на науку і власні медичні програми.

І головні напрямки медичного туризму Ізраїлю – онкологія, кардіологія, нейрохірургія, лікування безпліддя. Причому лікування онкопатологій стало візитною карткою країни – тут найбільший у світі відсоток випадків повного лікування раку передміхурової залози, матки і лейкозів. Усе завдяки своєчасній і точній діагностиці, а також найсучаснішим методикам лікування, які підбираються індивідуально для кожного пацієнта.

ДІАГНОСТИКА – ЦЕ ЇХ ФІШКА. Ті, хто на власному досвіді відчув, що таке ізраїльська діагностика, говорять про високу швидкість і точність усіх процедур і досліджень, а також про блискавичний обмін даними. Крім того, завдяки повній комп’ютеризації, кожен лікар має швидкий доступ до всіх медичних даних пацієнта.

Тут лікарі мають незрівнянну перевагу перед своїми зарубіжними колегами, адже Ізраїль сам розробляє і виробляє сучасну медтехніку. Тому місцеві клініки дефіциту технологій не відчувають. Більш того, вони не встигають застарівати, так як регулярно замінюються новими, ще більш сучасними.

НОВИЙ ПОГЛЯД. В Ізраїль часто їдуть за іншою думкою, наприклад, коли немає впевненості в поставленому діагнозі або хочеться остаточно в ньому переконатися. При цьому, за словами фахівця з медичного туризму Тетяни Галицької, понад 50% випадків діагностики в країнах колишнього СНД при перевірці виявляються неправильними. Тому ізраїльські медики перевіряють діагностичні дані заново.

До речі, Ізраїль відомий своїми «медичними світилами» – лікарями-професорами, імена яких відомі в своїй галузі в усьому світі. Одна тільки консультація такого фахівця може коштувати від 500 євро, але люди готові платити такі гроші, щоб почути їхню думку і дізнатися, які шанси на одужання у них є.

А ДЛЯ ПРОСТИХ ЛЮДЕЙ? Із медстраховками та записом до лікарів, як сімейних, так і вузькопрофільних, в Ізраїлі все складно. Вихідці з пострадянських країн розповідають, що іноді ходіння по місцевих лікарнях нагадує лікування на батьківщині – хороших фахівців потрібно ще пошукати, скрізь черги, а на стоматолога може піти півзарплати. Хоча медстраховка і покриває велику частину медичних витрат, нетермінова діагностика може зайняти півроку-рік, на МРТ пацієнта можуть записати взагалі в клініку іншого міста. Цю систему завжди можна обійти, записавшись на приватний прийом, без суєти і черги. Але це обійдеться в кругленьку суму.

До речі, виклик «швидкої» без особливої потреби, тобто без ризику для життя пацієнта, загрожує штрафом. А якщо людина сама звернулася в приймальне відділення за наданням невідкладної допомоги, то її очікування може тривати годинами. Лікар-сонолог, професор кафедри променевої діагностики Харківської медичної академії післядипломної освіти Інеса Сафонова після свого візиту в ізраїльську клініку «Іхілов» поділилася своїми враженнями як від передових технологій, так і від особливостей медобслуговування.

Інеса САФОНОВА, професор кафедри променевої діагностики Харківської медичної академії післядипломної освіти:

Болить голова, але можеш ходити – чекай у черзі з точно таких же, пару місяців. Не можеш ходити, але дихаєш і при пульсі? Жди півдня, лікар прийме, але поки зайнятий. Не можеш дихати? Аларм. Каталку, систему, медбратів, ліфт, анестезіолога, бригаду, кров, плазму, фібринолітики, стенти або що там ще, першу операційну терміново! Пневмопошта з тестами, консиліум експертів, найкращі препарати без ліміту і головні досягнення світової меднауки – все для вас, якщо ви не можете дихати.

ОСЬ ЦЕ КАДРИ. До речі, вихідців з колишніх союзних республік в ізраїльській медицині дуже багато. І цей факт розцінюється по-різному. Мігранти, що осіли в Ізраїлі, шукають медиків-ізраїльтян, оскільки бояться зіткнутися з типовим «радянським» обслуговуванням. Зате в сферах, де приймають медичних туристів, у тому числі з України, Росії або країн Прибалтики, такі медики дуже цінуються. Хоча б через відсутність мовних бар’єрів і можливість вибудувати більш продуктивну і довірчу комунікацію з пацієнтами".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Жителька Курщини кланялася українським військовим у ноги за допомогу (відео)

субота, 18 січень 2025, 20:57

Російська влада ніяк не підтримує жителів Курщини, тож ними опікуються Збройні сили України. Вони надають місцевим гуманітарну допомогу: одяг, ліки, засоби гігієни, воду та їжу. Росіяни дякують нашим військовим за поміч і можливість контактувати зі сво...

"Русня на милицях йде полем і гине": В РНБО пояснили нову тактику окупантів (відео)

субота, 18 січень 2025, 20:46

В мережі активно ширили відео того, як російські окупаційні війська відправляють в атаку поранених бійців на милицях. Таким чином противник намагається виявити вогневі позиції Сил оборони. Такою думкою поділився керівник Центру протидії дезінформації п...