
Російські протести будуть ефективними, коли регіони почнуть вимагати економічної автономії, переконаний Володимир Огризко, український дипломат, міністр закордонних справ України у 2007−2009 роках, передають Патріоти України.
«Протести в Росії лише тоді матимуть якийсь результат, коли на місцях відчують, що у Москві втрачають контроль за регіонами. Російський народ — це рабський народ, який не розуміє, що таке воля, самоуправління, що таке діяти так, як вважаєш за доцільне. Але вони дуже чітко розуміють, що коли цар стає несправжнім і цим народом погано управляють, тоді доводиться шукати якихось нових царів», — розповів Огризко.
На його думку, протестні рухи у РФ можуть бути ефективними, якщо економічно сильні регіони, такі як Урал чи Сибір, почнуть вимагати для себе більше повноважень саме в економічній сфері. Цей процес Огризко називає дезінтеграцією: «Коли в регіонах побачать, що у Москві гризня, одна башта гризеться з іншою, [російського диктатора Володимира] Путіна принижують і до нього вже немає жодної поваги ні всередині країни, ні зовні - тоді регіони почнуть відчувати свою силу. Тут зіграють роль не власне раби, які є рабами за визначенням, а ті хто ними керує на регіональному рівні».
Дипломат вбачає, що ситуація може бути тотожною з тим, як відбувався розпад Радянського Союзу: «Це те, що за часів СРСР називалося „парадом суверенітетів“ — коли окремі республіки ще в рамках Союзу заявляли про свій суверенітет. Тоді, до речі, Російська Федерація зробила це першою, а потім почали всі інші».
Українці з дідів-прадідів не починали б воєнних дій та багато іншого у найдовший день року, через виверені століттями народні прикмети. 22 червня за новим календарним стилем (5 липня - за старим) - день пам'яті священномученика Євсевія, єпископа Самоса...
На російських окупантів у тимчасово захопленому Криму незабаром чекають серйозні проблеми. Радник міністра оборони Сергій Стерненко заявив про це ввечері 21 червня, передають Патріоти України. «Те, що Україна готує для росіян у Криму, вони будуть згаду...