24 лютого цього року ООН ухвалила скандальну резолюцію за авторством США, приурочену до третьої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну. В ній містилися лише аморфні заклики до миру без уточнення, хто є агресором, а хто жертвою. Тепер стало відомо, що американські дипломати узгоджували текст цієї резолюції з росіянами. Причому робили це за спинами своїх європейських союзників. Про це пише французька газета Le Monde, передають Патріоти України.
У доволі розлогій статті видання наводить всю історію безпорадності Заходу перед обличчям російської агресії проти України - починаючи з 2014 року, коли президент США Барак Обама порадив щойно сформованому революційному уряду в Києві не чинити опору росіянам в Криму, тому що допомагати українцям зброєю ніхто не збирався.
Трохи покритикувавши Джо Байдена за його постійний страх ескалації, який стримував США від більш масштабної допомоги у 2022-24 роках, Le Monde переходить до подій останніх місяців, коли Білий дім захопив Дональд Трамп.
"Трамп кинув Європі в обличчя її безсилля. Він пообіцяв вирішити український конфлікт за 24 години, і те, як він це зробив, приголомшило європейців: він приєднався до Росії, яку відмовився називати агресором; звинуватив Україну в розв'язанні війни; і назвав Зеленського диктатором", – йдеться у публікації.
Одним з елементів цієї нової політики Вашингтона і стала скандальна резолюція в ООН. Початково планувалося, що Україна подасть свою резолюцію до річниці повномасштабного вторгнення, за яку проголосують європейці, американці та більша частина країн світу. Але за кілька днів до голосування повірена у справах США в ООН Дороті Шей повідомила послу Франції в ООН Ніколя де Рів’єру та його британській колезі Барбарі Вудворд, що США просять Україну відкликати свій проект резолюції, бо хочуть подати свій власний. І Вашингтон очікував, що Європа підтримає саме американську резолюцію.
Де Рів'єр зауважив, що українці не стануть відкликати свою резолюцію, і запитав, що саме такого особливого в американському варіанті.
"Мир, а не війна", – відповіла представниця США.
"Це російсько-американська ініціатива?" – пожартував у відповідь де Рів'єр.
Однак тепер британські та французькі джерела підтвердили Le Monde, що жарт був пророчим: як з'ясувалося, американський проект резолюції справді попередньо обговорювався з росіянами – за спинами європейців.
Зрештою в ООН були проголосовані обидві резолюції - українська та американська. Причому американці не голосували за жодну з них, оскільки французи встигли внести в американський документ пункт про повагу територіальної цілісності країн-членів ООН. У такому вигляді резолюція стала неприйнятною не тільки для США, але також для Росії, КНДР та Ізраїлю. Не голосувала за нього і Україна.
У 2019 році після президентських і парламентських виборів українці розписалися в тому, що їм потрібний персоналістський режим білоруського типу. Про це сказав журналіст Віталій Портников, передають Патріоти України. "Тут (в Україні, - ред), в принципі,...
Сили оборони знищили російського окупанта – Сергія Патюкова, повідомляють Патріоти України. Сергій Патюков із серпня 2023 року вирушив добровольцем брати участь у злочинній війні проти України. До війни він одинадцять років був вчителем фізичної культу...