"За тиждень на планеті буде нова війна. Буквально під боком у США", - Голобуцький

"На планеті ось-ось спалахне чергова війна, в яку США муситимуть втрутитись. Що це значитиме для нас? Цієї неділі, 3 грудня буде доволі дивний референдум в Венесуелі - практично аналог кримського і «донбаситського», тільки ще й ззовні: про приєднання багатшої (і більшої) частини територій іншої держави, Гаяни. Фактично, про відкушування 2/3 Гаяни", - пише політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Формально ставиться питання «Чи згодні Ви всіма способами, відповідно до закону, відкинути лінію, обманним чином нав'язану рішенням Паризького арбітражу 1899-го року, яка прагне позбавити нас нашої Гаяни-Ессекібо?» (факт – захоплений Великою Британією Ессекібо віддав Гаяні міжнародний арбітраж, де Венесуела навіть не була представлена). І ще 4 питання в тому ж напрямку: підгребти території врешті під себе.
Після оприлюднення результатів референдуму - тобто, десь наступного тижня - очікується початок бойових дій буквально "на задньому подвір'ї" США.
Ессекібо (для Гаяни - Territorio del Esequibo, для Венесуели - Zona en Reclamación, «Спірні території») - це 160 тисяч км2. Про "спірність територій" дозволяє говорити війна 1895-1899 рр. – тоді воювали через знайдення золотих родовищ. А тепер ці території знов стали дуже рідними Венесуелі, бо американська ExxonMobile зібралась активно розробляти знайдені на шельфі Ессекібо великі нафтові родовища. Отже, мають піти великі гроші – і підсанкційний, гіперінфляційний, дефіцитний, кризовий Каракас переконаний, що гроші мають піти саме йому, а не Гаяні.
Всім зрозуміло, що коли йдеться про великі гроші, мирний сценарій неможливий апріорі. Бо Каракас хоче цих грошей попри все. Отже, за тиждень на планеті буде нова війна. Буквально під боком в США – котрі якраз збирались в Гаяні сформувати ще одну військову базу, щоб взяти проблемну Венесуелу в гамівне кільце.
Власне, ситуація прогнозована. Так воно і трапляється, коли "всесвітній поліцейський" займається невідомо чим і дозволив Кремлю прочинити ворота до пекла, - все йде в рознос.
Тобто, Кремль вирішив, що може собі дозволити напад на Україну, фінансування і організацію нападу ХАМАС на партнерський Америці Ізраїль. Підпалювання ситуації на всьому Близькому Сході. І чи хтось серйозно сумніватиметься, що до збройної рішучості Венесуели теж має прямий стосунок один північний диктатор?
Бо війну буквально під боком (3000 км, буквально поряд через Кубу й Гаїті – це не 10 000 км від Криму) США не ігноруватиме. Тим більше, Гаяна порівняно з накачаною російською зброєю Венесуелою – таке, ніщо.
--
Як пише Defense Express, відповідно до довідника Military Balance за 2023 рік збройні сили Венесуели - це 123 тисячі особового складу (з приблизно 30 млн населення), з яких 63 тисячі сухопутних військ та 23 тисячі національної гвардії. На таку кількість: 173 важчих танки, 109 легких танків. 123 російських БМП-3 та 114 БТР-82. 121 розвідувальна машина. З арти - 48 САУ "Мста" та 12 155-мм французькими застарілими Mk F3. 24 "Гради", 20 ізраїльських 160-мм LAR-160 та головний актив - 12 російських "Смерчів". Трохи більше сотні мінометів. З авіації 22 Су-30 і 9 гелікоптерів Ми-35. ППО - куплені в РФ комплекси С-300ВМ, "Бук-М2" і С-125. Як бачимо, основна частина збройного забезпечення – дійсно з Росії.
А в Гаяни загальна кількість збройних сил за тими ж даними складає лиш 3,4 тисячі осіб (з прибизно 0,8 млн населення), в обсновному в трьох легких сухопутних батальйонах. Вся бронетехніка країни - до 6 колісних танків EE-9 Cascavel, а вся артилерія більших калібрів - 18 одиниць 120-мм мінометів. Авіація Гаяни не має на озброєнні бойових машин взагалі, бо складається з легких літаків типу BN-2 Islander та Cessna. А військо-морські сили представлені лише декількома легкими катерами.
Очевидно, за таких розкладів вся надія у Гаяни лише на США, при цьому у ролі прямого військового втручання.
--
Що це означає для нас? Чергова точка відволікання уваги США і НАТО від війни в України. Фактично, той же принцип, що з Ізраїлем і ХАМАС: створення війни через треті руки, і нафтовий ресурс – один з вагомих чинників протистояння в регіоні.
Це мінус. Але може бути і плюс.
Таке нахабство Кремля (навряд хтось з американських політиків ризикне зобразити, що Росія до цієї провокації стосунку не має) мусить актуалізувати для достатньо широких кіл американців знов провідну роль США у світі. Щойно Америка хоча би частково відволікається від цієї ролі – на планеті не тільки починає провокуватись «злими хлопцями» всіляке неподобство, але страждають напряму економічні інтереси США.
Так, ця тема актуальна далеко не для всіх сьогоднішніх виборців в США. Їхній склад і характеристики значно змінились від часів Холодної війни. Але безпосередній економічний інтерес так чи інакше зачепить достатню частку електорату. Що актуалізує значно більш жорстку і активну позицію США в світі. А заодно виведе в більший пріоритет військові виробництва Америки.
Якщо ситуація розвиватиметься за цим вектором, то для України це стане плюсом".
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Він втомився? У Сочі перекинувся "Панцир-С1" (відео)

четвер, 29 лютий 2024, 14:01

У Росії зенітний ракетно-гарматний комплекс "Панцир-С1" перекинувся просто посеред дороги. Видовищне відео оприлюднив український журналіст Юрій Бутусов у Telegram, передають Патріоти України. "Російський ЗРГК "Панцир-С1", який пересувався у супроводі ...

Шойгу теж не витримав: Путін звернувся до російських високопосадовців, але вони... заснули (фото, відео)

четвер, 29 лютий 2024, 13:55

Російський диктатор Володимир Путін сьогодні, 29 лютого, оголосив послання до Федеральних зборів. Путін вже у 19-й раз звертається з подібним посланням, зазначають Патріоти України. Послання глави держави Федеральним зборам – щорічне публічне звернення...