Загострення на Донбасі - це частина більш глобальної російської гри, - Андрій Цаплієнко

Загострення пов'язане із загальною ситуацією, в якій опинилися Росія і Україна.

Андрій Цаплієнко. Фото: соцмережі.

"Сьогоднішнє загострення на Донбасі — частина більш глобальної російської гри. Називати подію, що відбулася «наступом» не зовсім коректно. Так, це спроба просування військ противника в бік позицій двох наших бригад — 72-ї та 93-ї, але це не наступ в повному розумінні цього слова. Вони дійсно намагалися захопити наші опорні пункти, і, наскільки я знаю, один з пунктів наші військові змушені були залишити через те, що його було дуже сильно зруйновано — українській артилерії через близькість зіткнення українських військових і бойовиків довелося наносити удари дуже близько до цього опорного пункту", - пише журналіст Андрій Цаплієнко у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:

"Мені здається, що загострення пов'язане із загальною ситуацією, в якій опинилися Росія і Україна. Те, що відбувається у нас на Донбасі, не варто розглядати у відриві від всього, що відбувається по далекому та близькому периметру Росії, наприклад, у Сирії та інших регіонах, включаючи ситуації, які безпосередньо не впливають на війну.

Росія зараз опинилася у дуже складній ситуації у зв'язку з неможливістю добудувати Північний потік-2 і через те, що росіяни досить сильно зіпсували свої відносини з Туреччиною в Сирії. З урахуванням того, що Росія параноїдально сприймає решту світу як ворожу, я не виключаю, що щось, що сталося сьогодні у Золотому — це їхня спроба відповісти на тій ділянці, де вони відчувають за собою більше сили. Але російська агресія присутня не тільки на вузькій ділянці українського фронту, але і в Європі, і в світі.

Загострення — це частина більш глобальної російської гри, а з урахуванням того, що росіяни ніколи не переслідують одну мету, а відразу кілька цілей своїми акціями, то вважаю, тут є ще якісь цілі і завдання, про які поки невідомо. Не виключений і певний символізм. Символізм можна знайти в чому завгодно, але, можливо, він все-таки є в тому, що вони вирішили провести свою акцію саме в той день, коли українські сили п'ять років тому вийшли з Дебальцевого. Може, вони таким чином вирішили показати, що сильніші за нас, але насправді ми розуміємо, що за цими проксі-силами, які воюють на Донбасі з того боку фронту, стоїть Росія. 2-й армійський корпус, що знаходиться там — це фактично частина російської армії.

Мені здається, що саме цей бойовий епізод не вплине на нормандський формат. Переговори в нормандському форматі — це не мирні переговори, Росія ж не визнає себе учасницею конфлікту. Вона намагається нас посадити за стіл переговорів безпосередньо з бойовиками, що в кінцевому підсумку буде означати зняття санкцій з Росії. Мені здається, що вони відбудуться, якщо як мінімум троє з чотирьох лідерів країн вирішать зібратися, тоді четвертого на прізвище Путін просто змусять сісти за стіл переговорів. Крім кількох заяв ніякої підготовки до зустрічі в нормандському форматі не було, тому, мені здається, складно вплинути на проведення якогось заходу, якщо він фактично не підготовлений.

Спільний контроль над кордоном складно уявити. По-перше, Росія відразу сказала, що патрулювати не буде — йдіть, мовляв, в "Л/ДНР", що в черговий раз говорить нам про те, що Росія бажає посадити нас за один стіл переговорів зі своїми маріонетками.

По-друге, нам весь час говорять про якийсь хорватський сценарій, але насправді назвати «хорватським сценарієм» можна що завгодно. Диявол, як правило, криється в деталях, так от — для патрулювання в Хорватії, а точніше в Славонії, було створено поліцію, яка підпорядковувалася місії ООН. У цих поліцейських підрозділах з одного боку був присутній етнічний хорват, а з іншого боку — етнічний серб і представник місії ООН, при цьому поліція підпорядковується не Сербії, не уряду Хорватії, а ООН — це була міжнародна поліція. Фактично вона була створена за принципом миротворчих сил. І серб, і хорват, які перебували в патрулі, підпорядковувалися людині, призначеній на цю посаду з боку ООН — іноземцю. Серби і хорвати, які перебували в патрулі, не були учасниками збройних формувань ні з того, ні з іншого боку.

Що ж нам пропонують в цьому випадку? Хто буде входити до складу патруля? Як цей патруль буде виглядати? Яку роль в цих патрулях буде грати ОБСЄ — спостерігача або ж керуватиме патрулем? На якій підставі ОБСЄ керуватиме якоюсь поліцією перехідного часу, яку роль у цьому відіграватиме українське Міністерство внутрішніх справ? Як все це буде виглядати? Нам сказали «хорватський сценарій», і не пояснили, що мається на увазі, тому мені здається, що в тому вигляді, в якому це пропонується — це малоймовірно, а головне — малореально".

Джерело: НВ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

З архіву ПУ. "Він став жертвою провокації ФСБ": Відомий продюсер пояснив скандал з Винником

четвер, 29 жовтень 2020, 4:00

До виходу відеоролика популярний співак виглядав як "нормальний виконавець з нормальною громадянською позицією". Скандал навколо українського співака Олега Винника, який засвітився в кліпі з російськими зірками-кримнашистами і не зміг відповісти на зап...

Хіти тижня. Це повністю анулює Крим як курорт, - політтехнолог Голобуцький

четвер, 29 жовтень 2020, 1:00

Росіянам вже не вперше приховувати масштаби та наслідки НП. "Російський танкер "Генерал Ази Асланов" в суботу перся вздовж окупованого Криму і вибухнув, проходячи перекриту Керченську протоку - кажуть, ніби перся порожняком, а вибухнув баласт(?!)", - п...