
"Залужний точно знав, якою буде нова стратегія 2024. Тепер її озвучили в США: глибокі удари за обмеженого бюджету, міцне закріплення на позиціях і накопичення ресурсів для вирішальної атаки", - пише політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають
Патріоти України, та продовжує:
"The New York Times опублікував вже звичну регулярну статтю щодо війни в Україні: "США рекомендували Україні тимчасово закріпитись на наявних позиціях і нарощувати власне виробництво зброї".
Задача: "створити достатньо переконливу загрозу для Росії, щоб та пішла на переговори наприкінці
2024 чи в 2025".
Окремо відзначено, що Україна шукає "творчих способів" вивести Росію з рівноваги. Маються на увазі успішні атаки на Крим, на флот по всім узбережжям Чорного моря, на виробництва, склади, логістичні вузли і "вузькі місця" транспортування в глибокому тилу. І це вже працює.
Позначені два стовпи запобігання поразки від Росії: нова стратегія і належна підтримка від союзників. Фактично, це те, що утвердив в своїй статті генерал Залужний. Для розробки річних планів за обома пунктами США відправили до нас тризіркового генерала (генерал-лейтенанта Антоніо А. Аґуто-молодшого, який керує підтримкою України з бази у Німеччині).
Щодо підтримки, щоправда, зазначена прикра реальність: Захід просто не має очікуваних запасів зброї і особливо снарядів. ВПК останні десятиліття не орієнтувався на повноцінне державне оборонне замовлення, тільки на достатньо скромні комерційні приватні контракти. З фінансами, зважаючи на держборг США, теж не все добре. Тому цей момент вже визначений остаточно: Україні доведеться воювати 2024 "з більш обмеженим бюджетом".
Очевидно, генерал Залужний це прекрасно розумів ще влітку, до початку бюджетних дебатів - тому і позначив основну ставку на нову стратегію, а не на гроші чи поставки. Щоправда, Головком тоді, в The Economist цю стратегію так і не назвав (хоча вже очевидно, що точно знав про неї). Тепер же ясно, що основою нової стратегії за обмежених ресурсів будуть глибокі удари по ворогу з накриттям стратегічно важливих цілей.
З точки зору нефахівця - цілком життєздатний підхід. Він справді може виправдати себе. Звісно, за умови, якщо зміниться державна політика України у сфері власного виробництва, корупції, державного сприяння орієнтуванню економіки на військові потреби (бо зараз це фактично державне стримування, як не перешкоджання і прямі заборони).
--
І окремий принциповий момент, позначений американськими можновладцями: ЩОБ ВИГРАТИ ВІЙНУ, УКРАЇНІ НЕ ТРЕБА ПОВЕРТАТИ ВСЮ ТЕРИТОРІЮ. Тобто, стратегічні плани не мають охоплювати битви за кожен з майже 20% окупованої території. Сконцентруватись на жорстоких відсікаючих ударах на ключових напрямках, отримати "кілька стратегічних і символічних перемог" (за зміцнення оборони і нарощування власного збройного виробництва) - і цього буде достатньо, щоб Кремль зважив ризики і витрати та дав задню.
Це теж виглядає реалістичною оцінкою перспектив.
Крім того, Україна вже робить достатньо успішні кроки в напрямку власного збройного виробництва: важкі та звичайні дрони, угода з Rheinmetall (18 жовтня 2023 вже зареєстровано офіційно ТОВ "РАЙНМЕТАЛ - УОП" і отримано код ЄДРПОУ)... Хоча, звісно, це ще навіть близько не "переведення економіки на військові рейки" і не "нарощування достатньо власного збройного виробництва".
В будь-якому випадку, для повернення територій і відкидання окупантів воювати має вся країна. А з цим в нас все досі сумно".
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
Країна-агресорка Росія змінила тактику використання безпілотників в атаках по Україні. Про це в п’ятницю, 4 квітня, пише The Telegraph, аналізуючи збільшення кількості російських ударів по Україні від дня початку переговорів між США та РФ 18 лютого в Е...
У мережі порівняли світлини мирного міста Бахмут з тим, як він виглядає зараз внаслідок російських обстрілів та окупації. До російського вторгнення 2022 року місто було центром соляної промисловості України та залізничним вузлом. Під час боїв за Бахмут...