"Дедалі частіше ми чуємо критику в бік союзників - мовляв, дають мало, не те, занадто повільно. І почасти ця критика правдива. Але давайте замислимося - яка в нас є альтернатива західній допомозі? Про важливе. Уроки Грузії і Молдови проходять повз нас не вивченими. Українці ніби й розуміють, що Москва зробить все, щоб після війни повернути Україну в свою зону впливу, як повернула Грузію і як повертає Молдову. Але, коли справа доходить до російських агентів в Україні - українці сліпі і глухі", - пише експерт ринку праці Сергій Марченко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Просто зараз реалізується масштабний проєкт розвороту України з європейського на російський вектор розвитку. Десятки і сотні проросійських спікерів активно розганяють ідеї про "поганих" союзників. Треба віддати належне, підґрунтя для критики союзників є. Кожен день гинуть наші люди, друзі, знайомі, рідні. І нам би хотілося мати Петріот в кожній ОТГ і безліміт ракет, щоб не гинули хоча б діти. Це дуже сильний емоційний тригер і я розумію, коли люди на емоціях звинувачують союзників, що ті "не закрили небо". Але не підтримую.
Чому я не підтримую публічну критику союзників? Бо я вдячний за ту підтримку, яку ми вже отримали, коли, висловлюючись словами класика, "про@лі" підготовку до війни і озброєння своєї армії. Я не хочу бути свинею, якій міністр оборони Великої Британії має робити зауваження, що вони не Амазон і треба мати елементарну вдячність за вже отриману зброю, перед тим, як вимагати ще.
За даними Мінекономрозвитку військова і економічна допомога наших союзників Україні склала 177 млрд доларів за 2022-23 р.р., а за 2024 очікується ще близько 100 млрд. Загалом виходить 277 млрд доларів. Це майже ШІСТЬ бюджетів України на 2021 рік (доходи). Тобто вдумайтеся в ці цифри: протягом останніх трьох років наші союзники ПОТРОЮВАЛИ бюджет України. До одного бюджету, який заробляли ми, союзники додавали майже по ДВА наших бюджети зверху щорічно.
Погані союзники? Ніт, я не можу погодитися з таким твердженням. І не емоційно, а на підставі фактів, які маю перед собою. Внесок союзників в нашу обороноздатність складно переоцінити. І мені просто дико спостерігати справжнє цькування союзників, влаштоване російськими агентами і корисними ідіотами.
Я навіть можу зрозуміти політиків, які постійно обливають лайном руку, яка їх годує. В політиків інші цілі. Їм не важливо, в яких кордонах буде Україна. Для них має сенс тільки їхня особиста влада. Хай в Україні залишиться одна Київська область, на прокорм їм зі слугами вистачить. Тому вони активно гавкають на союзників, щоб перекинути на них відповідальність за свої поразки на фронті і здобувають електоральні бали ціною втрати союзників.
Але я не розумію простих людей із моєї стрічки, які не здатні скласти 2+2 і зрозуміти, що цькування союзників неухильно наближує Україну до Грузії та Молдови. Бо якщо Америка погана, то хто хороший? Правильно, Московія! І так, відсоток за відсотком, зменшується кількість людей, які будуть голосувати за європейський вибір і збільшується кількість охочих повернутися в родную гавань до окупантів. На жаль, перспектива зростання проросійських настроїв не просто реальна, а НЕМИНУЧА.
Двадцять разів подумайте перед тим, як писати щось про імпотентність Заходу і силу Путіна. Про поганих союзників, які нас не достатньо сильно люблять і цінують. Бо кожен такий пост - це мінус нашому європейському вибору і плюс Путіну.
І коли, не дай боже, після війни в нас почнуться такі само проблеми, як в Грузії та Молдові і ми знову будемо ходити по лезу, як в часи Майданів, згадайте тих єрмаківських позитивчиків, які годували народ байками про поганих американців і схилили Україну до руського міра. Бо кожна дія має наслідки. І думати про них треба вже зараз!!!".
На Харківщині російські військові намагалися загасити свій танк, проте ця спроба закінчилася катастрофою для окупантів. У якийсь момент, внаслідок пошкоджень, стався вибух боєкомплекту, що повністю знищив бойову машину, та окупантів, які були поруч. Ві...
"Дедалі частіше українським урядовцям закидають недбалий зовнішній вигляд, особливо на урочистих закордонних подіях за участю перших осіб держав. Особливо критиків цікавить, як мілітарі стиль українських чиновників поєднується з любов'ю до преміум-брен...