"Жодної критики на адресу митрополита Епіфанія немає. Значить, Москві угодне таке керівництво", - Філарет

За словами почесного патріарха Православної церкви України Філарета, предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній не співпрацює із ним, як обіцяв, а уникає зустрічей.

Росії вигідне керівництво Православною церквою України митрополитом Епіфанієм, заявив 14 травня у Facebook почесний патріарх ПЦУ Філарет, передають Патріоти України.

"Що сьогодні відбувається в Українській православній церкві? 1. Розділення, двовладдя, яке може привести до печальних наслідків. Чому це відбувається? Тому що новообраний предстоятель УПЦ митрополит Епіфаній не дотримується тих домовленостей, які були досягнуті на Соборі 15 грудня 2018 року в соборі святої Софії. 2. Мало того, що на першому засіданні Священного синоду УПЦ була спроба усунути патріарха Філарета від служіння у створеній ним церкві і відправити на спокій. 3. За п'ять місяців перебування на посаді предстоятеля митрополит жодного разу не служив із патріархом. Домагається спільного служіння з предстоятелями інших автокефальних православних церков, а зі своїм патріархом не відслужив жодної літургії, навіть у день 90-річчя патріарха", – написав Філарет.

За його словами, Епіфаній "не тільки не співпрацює з патріархом Філаретом, як обіцяв, а навіть і не зустрічається, і не телефонує, за виключенням декількох разів". "5. На словах перед духовенством і перед журналістами говорить про єдність і співпрацю, а робить усе протилежне. Лякає відкликанням томосу, а на ділі робить усе, щоб це сталося. 6. Якщо це, не дай бог, станеться, то він перестане бути предстоятелем і стане рядовим архієреєм. 7. Сьогодні всі антиукраїнські сили підключилися до знищення в Україні Київського патріархату. Іде переконання українських архієреїв не підтримувати існування в Україні Київського патріархату. 8. Виношується намір на наступному засіданні Священного синоду чи архієрейського собору відправити на спокій патріарха Філарета і цим назавжди вирішити існування в Україні Київського патріархату. 9. Таке рішення буде незаконним і неканонічним, бо патріарх був обраний не Священним синодом і не архієрейським собором, а помісним собором довічно. Крім того, у прийнятому статуті ПЦУ (УПЦ) на соборі у святій Софії 15 грудня 2018 року передбачено довічне обрання архієреїв на архієрейські кафедри", – продовжив Філарет.

Він додав, що "Москва задоволена станом справ в УПЦ". "Те, чого вона не могла досягти різноманітними зусиллями, досягає нині ділами нинішнього предстоятеля УПЦ", – зазначив Філарет.

"2. Жодної критики на адресу митрополита Епіфанія немає. Значить, Москві угодне таке керівництво. 3. Уповільнився або й зовсім припинився перехід парафій Московського патріархату в Українську православну церкву, а переходу архієреїв Московського патріархату зовсім не було після отримання томосу про автокефалію. Тому Москва може радіти. 4. Усі православні церкви як не визнавали, так і не визнають Українську православну церкву, крім вселенського патріарха, незалежно від того, в якому статусі вона є: чи то у статусі митрополії, чи у статусі патріархату", – заявив Філарет.

Він підкреслив, що становище можна виправити і для цього потрібно "виконувати ті домовленості, які було досягнуто перед Собором у присутності президента Петра Порошенка і з архієреями". "А це означає, що предстоятель несе відповідальність за зовнішнє представництво УПЦ, а патріарх відповідає за внутрішнє церковне життя в Україні, але у співпраці з предстоятелем. Предстоятель нічого не робить всередині церкви без згоди патріарха. Патріарх головує на засіданнях Священного синоду і на Соборах УПЦ заради збереження єдності, її зростання та утвердження", – написав патріарх Філарет.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Чим екіпаж Crew Dragon займався в перший тиждень на МКС, - NASA

субота, 6 червень 2020, 13:24

30 травня приватна компанія SpaceX уперше запустила астронавтів на МКС на кораблі Crew Dragon. 31 травня корабель успішно пристикувався до МКС і астронавти Боб Бенкен і Даг Херлі зійшли на борт станції. Планується, що вони пробудуть на орбіті до 110 днів.

"Люблю Одесу, як хворий любить свою болячку...": До річниці смерті великої кінорежисерки (фото, відео)

субота, 6 червень 2020, 13:12

Носила капелюхи, а на зйомках - кепку з козирком. Курила сигарети з ментолом. Іронічно-вороже ставилася до фемінізму... 6 червня 2018-го після важкої онкологічної хвороби на 84-му році померла народна артистка України і українська режисерка Кіра Мурато...