Україна запускає серійне виробництво власного аналога популярного серед військових китайського квадрокоптера DJI Mavic.
Лейтенант ЗСУ з позивним «Алекс» розкритикував український аналог китайського дрона Mavic під назвою «Шмавік».
Ось його аргументи:
1. В порівняльній табличці вказана ціна $3500. Я нагадаю, що Mavic 3 Classic можна купити за $1750, а Mavic 3 Pro за $2100. Я грубо округлив, не враховуючи ціну на «нічний мавік» та ентерпрайз, взяв найпопулярніші моделі. Тому не сильно зрозумів звідки взялась ціна на нього $3500. Вітчизняна розробка тим більше має бути дешевшою, причому не на пару сотню баксів.
Таблиця, про яку говорить військовий:
2. Є лише одна суттєва відмінність, на якій роблять акцент — можливість зміни частоти, щоб РЕБ не зміг легко втрутитись в роботу. Це аж ніяк не панацея від засобів РЕБ, пише «Алекс».
3. Система скиду легко друкується на 3D-принтері і не є чимось неймовірно дорогим.
4. Час польоту збільшено і це дійсно плюс, але все залежить від режиму польоту та інших факторів.
5. Пишуть, що можливо ремонтувати в польових умовах. Питання, а чи сильно це відіграє роль, якщо Mavic втрачається, або повертається, рідко коли можна його забрати з поля бою або вилетіти підбитим.
6. Висота сильно ролі не грає, на 6000 метрів вгору не літаємо.
«Велике ще питання стосовно того, яка там оптика і наскільки обширна буде лінійка цих дронів, тому поки сказати щось важко, треба дивитись на зразки», — підсумував військовий.
Нагадаємо, що цього тижня стало відомо, що Україна запускає серійне виробництво власного аналога популярного серед військових китайського квадрокоптера DJI Mavic. Найважливіша перевага українського дрона, який назвали «Шмавік», — він стійкіший до пошкоджень та РЕБ. Уже влітку ЗСУ можуть отримати перші партії.
Розробка китайського аналога зайняла рік і коштувала українській компанії понад $500 000. У лютому 2024-го дрон пройшов випробування в умовах активних радіоперешкод. Компанія вже виготовила понад 300 штук, щоб роздати військовим для випробувань у бойових умовах. До 1-го червня компанія планує запустити першу лінію виробництва в обсязі 500 штук на місяць. План до кінця літа — вийти на виробництво 2500 «Шмавіків» на місяць в Україні.
У жовтні 2023 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна викуповує 60% всього світового виробництва дронів Mavic. Але пізніше китайський виробник Mavic — компанія DJI — спростувала слова українського прем'єр-міністра.
Валерій Яковенко, засновник DroneUA, прокоментував спростування DJI: «Якщо ми подивимось детально на першоджерело відповіді виробника — там нема спростування обʼємів, є заперечення наявності підтвердженої інформації зсередини компанії. А також нагадування про те, що виробник не погоджує відправлення обладнання до України чи боліт».
Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...