ЗСУ озброять дистанційно-керованими турелями "ШаБля"

ЗСУ озброять дистанційно-керованими турелями «ШаБля»

Міністерство оборони України допустило до експлуатації в ЗСУ перший дистанційно-керований бойовий модуль «ШаБля».

Про це у п’ятницю 22 вересня повідомили на сайті оборонного відомства.

Ця турель може бути оснащена різною зброєю та встановлюватися на техніку.

У Міноборони повідомили, що бойовий модуль «ШаБля» застосовують для ведення розвідки з метою виявлення цілей на полі бою та ураження живої сили противника, а також для боротьби з легкоброньованою технікою і вогневими позиціями ворога.

Зазначається, що завдяки командній роботі розробників та Акселератора Міноборони вдалось пришвидшити подолання перешкод на шляху допуску «ШаБлі» до експлуатації у військах.

«Ми раді, що українську «ШаБлю» високо оцінюють не тільки наші воїни та в Міноборони, але й такі великі друзі України, як екс-прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон», — прокоментував лідер команди розробників.

Відомо, що турель з дистанційним керуванням «ШаБля» може встановлюватись на автомобілі, безпілотні наземні платформи, в окоп, бліндаж або інше місце.

Модуль «ШаБля»

Модуль можна озброювати кулеметом, автоматичним гранатометом чи іншою зброєю. Комплекс забезпечує дистанційне ураження ворога на відстані до 2 км.

Турель оснащена відеокамерою та тепловізором. Завдяки засобам виявлення і спостереження та дистанційному керуванню оператори можуть вести вогонь з модуля, перебуваючи в безпечному місці.

Турель «Шабля» на платформі «Рись» українських військових. Вересень 2023. Україна. Кадр з відео hromadske

Нещодавно, український батальйон «Вовки Да Вінчі» озброїли дистанційно-керованими бойовими модулями «ШаБля» з танковими кулеметами 7,62 мм. Їх встановили на безпілотну наземну платформу «Рись». Таке поєднання має допомогти ефективніше уражати російських окупантів.

Військові керують безпілотниками «Рись» за допомогою пульта управління і перевозять ними модулі «ШаБля» для виконання віддалених бойових місій. Завдяки цьому, бійцям не потрібно особисто переносити установки, ризикуючи власним життям.


“Мілітарний” повідомляв, що безпілотні роботизовані платформи є одним з пріоритетів Міноборони. Розвиток цих платформ опрацьовують ЗСУ, які окреслюють свої побажання та потреби у такій техніці.



Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Огляд ​Торецького операційного напрямку - Костянтин Машовець

четвер, 24 квітень 2025, 17:32

Протягом зими-весни 2025 року командування противника реорганізувало систему управління своїм угрупованням військ (УВ) "Юг", поєднавши з'єднання та об’єднання, які "штатно" входять до складу "Южного военного округа" (ЮВО) на кількох суміжних оперативни...

Партизани в Дагестані знищили телекомунікаційний модуль, який забезпечував звʼязком військові обʼєкти РФ (фото, відео)

четвер, 24 квітень 2025, 15:49

Партизанський рух "Атеш" знищив у Дагестані телекомунікаційний модуль, який забезпечував інтернетом та мобільним звʼязком важливі військові та військово-промислові обʼєкти росіян. Про це рух повідомив у Тelegram, передають Патріоти України. Модуль знищ...