ЗСУ озброять дистанційно-керованими турелями "ШаБля"

ЗСУ озброять дистанційно-керованими турелями «ШаБля»

Міністерство оборони України допустило до експлуатації в ЗСУ перший дистанційно-керований бойовий модуль «ШаБля».

Про це у п’ятницю 22 вересня повідомили на сайті оборонного відомства.

Ця турель може бути оснащена різною зброєю та встановлюватися на техніку.

У Міноборони повідомили, що бойовий модуль «ШаБля» застосовують для ведення розвідки з метою виявлення цілей на полі бою та ураження живої сили противника, а також для боротьби з легкоброньованою технікою і вогневими позиціями ворога.

Зазначається, що завдяки командній роботі розробників та Акселератора Міноборони вдалось пришвидшити подолання перешкод на шляху допуску «ШаБлі» до експлуатації у військах.

«Ми раді, що українську «ШаБлю» високо оцінюють не тільки наші воїни та в Міноборони, але й такі великі друзі України, як екс-прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон», — прокоментував лідер команди розробників.

Відомо, що турель з дистанційним керуванням «ШаБля» може встановлюватись на автомобілі, безпілотні наземні платформи, в окоп, бліндаж або інше місце.

Модуль «ШаБля»

Модуль можна озброювати кулеметом, автоматичним гранатометом чи іншою зброєю. Комплекс забезпечує дистанційне ураження ворога на відстані до 2 км.

Турель оснащена відеокамерою та тепловізором. Завдяки засобам виявлення і спостереження та дистанційному керуванню оператори можуть вести вогонь з модуля, перебуваючи в безпечному місці.

Турель «Шабля» на платформі «Рись» українських військових. Вересень 2023. Україна. Кадр з відео hromadske

Нещодавно, український батальйон «Вовки Да Вінчі» озброїли дистанційно-керованими бойовими модулями «ШаБля» з танковими кулеметами 7,62 мм. Їх встановили на безпілотну наземну платформу «Рись». Таке поєднання має допомогти ефективніше уражати російських окупантів.

Військові керують безпілотниками «Рись» за допомогою пульта управління і перевозять ними модулі «ШаБля» для виконання віддалених бойових місій. Завдяки цьому, бійцям не потрібно особисто переносити установки, ризикуючи власним життям.


“Мілітарний” повідомляв, що безпілотні роботизовані платформи є одним з пріоритетів Міноборони. Розвиток цих платформ опрацьовують ЗСУ, які окреслюють свої побажання та потреби у такій техніці.



Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Почніть з себе: Відомий економіст розкритикував плани влади знайти додаткові гроші на війну різким підвищенням податків в Україні

п’ятниця, 26 липень 2024, 23:58

Економіст та публіцист Вадим Новіков поділився своїм рецептом перебудови економіки України на військові рейки, зазначають Патріоти України. "Уряд запропонував Верховній раді значно підвищити податки для фінансування витрат на війну. В ЗМІ і Інтернеті з...

Військові – не раби!

п’ятниця, 26 липень 2024, 23:11

Ворожі пабліки носять-зловтішаються тезу Стефанчука про те, що до кінця війни не буде демобілізації. “Да паслєднєго укрАінца», оце усе. Але брехня в тому, що вони змішують поняття демобілізації (припинення процесу мобілізації), і звільнення військовосл...