Нещодавно у відкритому доступі з’явилось фото, яке показує, що ЗСУ отримали від Польщі зенітні самохідні установки ЗСУ-23-4 "Шилка". І це фото створило певну інтригу, бо час ймовірної передачі та орієнтовна кількість переданих машин лишалась невідомою.
Ще більше інтриги може додати репортаж від АрміяInform про бойову роботу зенітного дивізіону однієї з бригад морської піхоти ВМСУ, який використовує зокрема "Шилки". Бо на одному із фото можемо побачити екіпаж на фоні своєї машини з "нестандартним" камуфляжем, схожим на камуфляжний рисунок збройних сил Польщі.
Хоча не варто виключати варіант і того, що "нестандартний" камуфляж саме цієї "Шилки" пов’язаний з тим, що ця машина насправді стояла на складах зберігання ЗСУ, і була повернута в стрій уже після лютого 2022 року.
The Military Balance 2022 говорить, що на початок минулого року сухопутні війська Польщі мали в своєму розпорядженні лише дві ЗСУ-23-4 в "базовій" версії, та лише 20 модернізованих ZSU-23-4MP Biala, які відрізняються зокрема наявністю чотирьох пускових під ПЗРК Grom, в строю протиповітряної оборони польських ВПС таких зенітних установок нема.
Відповідно, передача "Шилок" від Польщі могла мати скоріше епізодичний характер, і демонструє скоріше широту номеклатури озброєння, яку Варшава виділила для зміцнення Збройних Сил України.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...