ЗСУ знищили командний пункт ЗРК С-400


У мережі опублікували перші фото знищеного російського командного пункту зенітного комплексу С-400. Фото оприлюднив Telegram-канал “Досье Шпиона”.

За інформацією джерела, зенітний комплекс уразили у середині травня під час удару по тимчасовому пункту зберігання озброєння на окупованій частині Херсонщини.

Ракетний удар реактивною системою залпового вогню HIMARS знищив російський пункт бойового управління 55К6Е зі складу ЗРК С-400. Загалом це перший відомий випадок знищення цього типу техніки.

Ураження комплексу подібного класу – досить дивна подія. Адже С-400 – класовий аналог американського комплексу великої дальності Patriot, він здатен гарантовано перехоплювати балістичні цілі, такі як ракети GMLRS.

Не врятували командний пункт комплексу і ЗРК меншої дальності, які в рамках ешелонованої протиповітряної оборони мали б прикривати С-400. До них належать ЗРК “Панцирь-С1”, який використовують у рядах повітряно-космічних сил РФ саме для таких задач.

Знищення пускової установки С-400

У грудні минулого року “Мілітарний” уже повідомляв про знищення пускової установки російського ЗРК С-300ПМ в Бердянському районі Запорізької області.

Однак вже в січні команда аналітиків Ukraine Weapons Tracker опублікувала фотографії, які довели, що та знищена машина – це пускова 5П85СМ2-01 із ракетами 5В55Р від російського зенітного ракетного комплексу С-400.

55К6Е

Пункт бойового управління 55К6Е призначений для автоматизованого управління та координації роботи компонентів зенітного ракетного комплексу С-400.

55К6Е отримав сучасну елементну базу порівняно зі своїм радянським попередником 5К56С, наприклад, процесори російського виробництва “Ельбрус-90 мікро”, апаратуру передачі даних, внутрішньосистемного телекодового та мовного зв’язку і тд. Систему розміщено на шасі чотирьохвісної вантажівки Урал-5323.

У ПБУ 55К6Е є п’ять таких уніфікованих робочих місць:

  • командира системи ППО;
  • оператора контролю повітряної обстановки;
  • два робочі місця операторів управління вогневими засобами;
  • робоче місце технологічного та бойового забезпечення.

Робоче місце операторів ПБУ 55К6Е зенітного комплексу С-400. Фото з відкритих джерел.

На робочих місцях використовують багатофункціональні кольорові рідкокристалічні індикатори розміром 18 дюймів.

Масо-габаритні характеристики ПБУ 55К6Е удвічі менші за аналогічний ПБУ 55К6Е від ЗРК С-300ПМУ1.

Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:46

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...