Патріоти України пропонують ознайомитись з аналізом ситуації українсько-британського зближення від екс-нардепа трьох скликань Володимира Курінного.
"Здавалося б, у Великої Британії та її прем'єра й так багато турбот. Але вони так чи інакше можуть вирішити їх за допомогою України. Просто нам пощастило
Сполучене Королівство після виходу з Єврозони перебуває у пошуку свого рольового формату у світі і не відмовляється від статусу світової держави.
У рамках цього пошуку уряд Торі ухвалив стратегію Global Britain, суть якої – підтримка світової ролі Великої Британії. В рамках її реалізації зокрема було створено трансатлантичну організацію AUKUS (Військово-політичний союз США, Королівства й Австралії). Це був начерк участі Британії в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.
У Європі Лондон також шукає нову роль. Створення трикутника Лондон-Варшава-Київ – один із елементів цієї стратегії.
Польща – історичний союзник Королівства, але також і історичний союзник України.
Британські цілі у цьому трикутнику – це, з одного боку, збереження впливу у Європі, зміцнення своєї ролі у східній її частині, з другого – реалізація ключової геополітичної місії Британії – стримування російського режиму і його впливу.
Чому Лондон так активізувався на східному напрямку?
Сполучене Королівство традиційно надає геополітичним цінностям важливого значення у своїй політиці. Одна з них – стримування тоталітарних режимів, таких як путінський.
Роль Англії у всі часи – це стримування російської агресії. Адже ця агресія має хронічний характер не одне століття.
Тобто активізація Британії цілком природна ще й тому, що Британія зберігає глобальну роль у світі.
Існують і внутрішні чинники. Кон'юнктурні, так би мовити.
Нинішнє становище уряду Бориса Джонсона після серії атак у пресі дещо ослабло і йому необхідний новий майданчик для активності й нові успіхи. Допомога Лондона Києву озброєнням – рішення з цієї обойми.
Якоюсь мірою Україні пощастило, що Борис Джонсон має внутрішні проблеми, що штовхають його на більш активну зовнішню політику. Це не визначальний фактор, але й відкидати його не варто.
Якщо підсумувати, Сполучене Королівство зробило заявку на серйозну й довготривалу політику в Європі в новій якості і форматі.
Незважаючи на вихід із Євросоюзу, Британія заявляє таким чином, що попри все, залишається наддержавою."
"Заява Путіна – вимушений крок, бо Захід не продемонстрував очікуваної Кремлем реакції. Захід не зрозумів дуже товстого «натяку» - довелось роз’яснювати особисто. Путін пів доби чекав на прояви паніки, на чергу дзвінків з усіх столиць НАТО, може навіть...
Православне свято 23 листопада за новим календарем (6 грудня за старим) - день пам'яті святителя Амфілохія. Також сьогодні поминають усіх, в Україні голодом заморенних. За юліанським календарем - день пам'яті апостолів від 70-ти - Іродіона, Ераста, Олі...