За інформацією Міністерства соцполітики, у 6 регіонах України, де є окуповані населені пункти, з 2,9 млн пенсіонерів пенсію отримали 2,6 млн людей або 90%. Пенсії фінансуються вчасно, в окремих регіонах — навіть, авансом, але є питання з можливістю отримати чи використати ці кошти.
«Банки всі 100% пенсійних виплат зараховують на картки, але на частині окупованих територій ними неможливо скористатися. З усіх пенсіонерів, які отримували виплати за місцем проживання, близько 300 тисячам людей поштовий оператор не має сьогодні можливості донести пенсію на окупованих територіях», — заявила міністерка соцполітики Марина Лазебна.
Для тих українців, які наразі не можуть отримати гроші, розроблено спеціальний механизм — громадянам відкривають рахунки в «Ощадбанку» і на них зараховують пенсійні виплати.
Цими коштами пенсіонери можуть скористатися, звернувшися до «Ощадбанку» за першій можливості. Також вони можуть дочекатися, коли «Укрпошта» зможе працювати в регіоні, і тоді отримати всю суму за місцем свого проживання.
Українські пенсіонери зобов’язані повідомляти Пенсійний фонд про працевлаштування або початок ФОП - інакше їм можуть щомісяця відраховувати до 20% пенсії для повернення переплати. Вчасне інформування дозволяє уникнути фінансових втрат та судових рішень...
В Україні банки мають право самостійно розривати договір з клієнтом і закривати рахунок – іноді без попередження й без пояснення причин. У таких випадках клієнту доводиться ще й заплатити, комісія за повернення коштів може становити від 10% до 30% від ...