Лише 1% українців вважають себе представниками середнього класу, в той час, як дві третини населення (67%) відносять себе до категорії бідних. Про це свідчать дані звіту "Самооцінка домогосподарствами рівня своїх доходів" за 2020 рік Державної служби статистики, передають Патріоти України.
Згідно зі звітом, до представників середнього класу себе зараховують лише 1% домогосподарств, до небідних, але ще не середнього класу – 31,9%, до бідних – 67,1%. При цьому, в графі для тих, хто зараховує себе до заможних, стоїть прочерк.
Оцінюючи рівень своїх доходів за минулий рік, 11,8% українців відповіли, що доходів було достатньо і вдалося робити заощадження, 48,4% – достатньо, але заощаджень не робили, 36,6% – постійно відмовляли собі в найнеобхіднішому, окрім харчування.
Ще 3,2% українцям не вдалося забезпечити навіть достатнє харчування. Відповідаючи на питання про рівень доходів, який би дозволив вважати себе представником середнього класу, більшість (понад 70%) громадян назвали цифру понад 22 тис. гривень в місяць, ще 15% вважають достатньою суму 18-20 тис. гривень. Для того, щоб не відчувати себе бідними, більшість українців вважають достатньою суму близько 10 тисяч гривень.
Європейські країни зацікавлені в тому, щоб українські біженці залишилися у них. Передусім це стосується країн, які найбільш зрілі в питанні міграційної політики. Про це в коментарі РБК-Україна сказав макроекономіст, банкір, доктор економічних наук, екс...
Станом на початок квітня 2025 року в Україні нараховується 10, 3 млн пенсіонерів. Після щорічної індексації середній розмір пенсії зріс до 6 341 грн (приблизно $152), що на 10% більше, ніж торік, передають Патріоти України. Кожен третій пенсіонер в Укр...