Аферисти полюють за гаманцями українців: Як уберегтися від фішингового шахрайства

В Україні 86% від загальної кількості випадків платіжного шахрайства за 2022 рік відбулися в інтернеті. Шахраї виманюють дані банківських карток, коди, логіни та паролі через фішингові посилання, які ведуть на шахрайські сайти, передають Патріоти України.

Злочинці можуть копіювати дизайн будь-яких ресурсів, на яких користувачі вводять дані картки для оплати. Ці сайти можуть бути дуже схожими на справжні вебресурси відомих магазинів, банків, держустанов, міжнародних організацій та благодійних фондів, пояснює урядовий портал.

Де можна натрапити на фішинг?

Шахраї поширюють фішингові посилання через соціальні мережі, месенджери, SMS-повідомлення, електронні листи, рекламу в інтернеті, торговельні онлайн-майданчики.

Як не стати жертвою шахрайства?

Головна порада українцям – не переходити за посиланнями від незнайомців. Також слід перевіряти правильність назви сайтів, на які переходите та вводите свої персональні дані. Адреси справжнього та шахрайського сайтів можуть бути схожими, за винятком одного чи кількох символів.

Шахраї також дуже активно поширюють фішинг як купівлю чи продаж різних товарів, послуг. Потрібно бути уважними до сайтів, де купуєте та оплачуєте товар.

Українцям радять не вводити реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих ресурсах. Перш ніж ввести у будь-яку форму дані своєї платіжної картки або паролі до онлайн-банкінгу, перевірте адресу необхідного ресурсу, адже будь-які відмінності можуть свідчити про те, що ви опинилися на фішинговому сайті.

Крім того, коли щось купуєте на торговельних онлайн-майданчиках, обговорюйте деталі угоди лише в чаті торговельного майданчика або використовуючи його застосунок.

Долар чи євро? Українцям розповіли, у якій валюті краще тримати гроші: Ось що відбувається на ринку

понеділок, 24 лютий 2025, 16:50

В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...

Це був би потужний сигнал: Президент Литви пропонує вступ України в ЄС 1 січня 2030 року

понеділок, 24 лютий 2025, 12:50

Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...