Аферисти полюють за гаманцями українців: Як уберегтися від фішингового шахрайства

В Україні 86% від загальної кількості випадків платіжного шахрайства за 2022 рік відбулися в інтернеті. Шахраї виманюють дані банківських карток, коди, логіни та паролі через фішингові посилання, які ведуть на шахрайські сайти, передають Патріоти України.

Злочинці можуть копіювати дизайн будь-яких ресурсів, на яких користувачі вводять дані картки для оплати. Ці сайти можуть бути дуже схожими на справжні вебресурси відомих магазинів, банків, держустанов, міжнародних організацій та благодійних фондів, пояснює урядовий портал.

Де можна натрапити на фішинг?

Шахраї поширюють фішингові посилання через соціальні мережі, месенджери, SMS-повідомлення, електронні листи, рекламу в інтернеті, торговельні онлайн-майданчики.

Як не стати жертвою шахрайства?

Головна порада українцям – не переходити за посиланнями від незнайомців. Також слід перевіряти правильність назви сайтів, на які переходите та вводите свої персональні дані. Адреси справжнього та шахрайського сайтів можуть бути схожими, за винятком одного чи кількох символів.

Шахраї також дуже активно поширюють фішинг як купівлю чи продаж різних товарів, послуг. Потрібно бути уважними до сайтів, де купуєте та оплачуєте товар.

Українцям радять не вводити реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих ресурсах. Перш ніж ввести у будь-яку форму дані своєї платіжної картки або паролі до онлайн-банкінгу, перевірте адресу необхідного ресурсу, адже будь-які відмінності можуть свідчити про те, що ви опинилися на фішинговому сайті.

Крім того, коли щось купуєте на торговельних онлайн-майданчиках, обговорюйте деталі угоди лише в чаті торговельного майданчика або використовуючи його застосунок.

В ЄС кинули виклик Visa та Mastercard, створивши нову велику платіжну систему: Що відомо

субота, 28 вересень 2024, 17:37

У Європейському Союзі розробили власну платіжну систему, яка покликана замінити розробки фінансових компаній Visa та Mastercard. Проект Wero створили за підтримки 16 великих банків та платіжних компаній, включаючи BNP Paribas, Deutsche Bank та Worldlin...

Українцям перерахують пенсії: Стали відомі деталі масштабної реформи

субота, 28 вересень 2024, 17:25

В Україні до кінця 2024 року мають ухвалити масштабну пенсійну реформу. В результаті мають збільшити пенсії тих, хто давно вийшов на заслужений відпочинок, передають Патріоти України. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді розповіла м...