Перші результати вказують на потенційну втрату в врожайності картоплі максимум до 20%. Однак ці втрати компенсуються виробленням сонячної електроенергії, під котру треба все більше і більше угідь.
Католицький університет Левена (KU) виростив першу «сонячну картоплю» на своєму випробувальному полі в Бернема, Західна Фландрія, зазначають Патріоти України.
«Сонячна картопля» вирощена в тіні сонячних батарей. «Сонячні батареї над сільськогосподарськими угіддями - це майбутнє», - каже професор Брам ван де Поель з КУ Льовена. «Землі, які можна використовувати в першу чергу для сільського господарства, повинні в першу чергу виробляти продукти харчування, але рослини можуть рости і в тіні. Агрофотовольтаіка - це революція в сільському господарстві, коли урожай вирощують під сонячними батареями».
Ряд овочів легко переносить тінь, до того ж сонячні батареї над ними забезпечують захист від екстремальних погодних явищ, таких як град або спека, що викликає сонячні опіки. За словами Ван де Поель, в агрофотовольтаіці особливо зацікавлені виробники овочів. «Виробництво електроенергії в фінансовому відношенні більш цікаве, ніж вирощування овочів, але населенню планети потрібні продукти харчування. І агрофотовольтаіка гарантує отримання врожаю. Потрібно тільки розібратися, як ефективно вирішити проблему вибору між сонячною енергетикою і вирощуванням овочів. Немає необхідності жертвувати врожаєм заради електроенергії. Посіви під сонячними батареями повинні залишатися рентабельними».
На початку цього року Департамент охорони навколишнього середовища Міністерства сільської господарства і рибальства заявив, що сонячні парки теоретично можуть будуватися в сільськогосподарських районах, але їх розміщення рекомендується за «залишковим принципом». На сьогоднішній день великі сонячні парки на родючих сільськогосподарських землях без будь-якого зв'язку з сільськогосподарською діяльністю кваліфікуються як небажані.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України.
. За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...