Американці переконали: Саудівська Аравія готова знижувати ціни на нафту, не рахуючись з інтересами Росії, – Reuters

Посадовці Саудівської Аравії у розмовах із союзниками та експертами стверджують, що країна більше не має наміру підтримувати світові ціни на нафту за рахунок подальшого обмеження видобутку, і зможе впоратися з тривалим періодом низьких цін.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на п’ять джерел, обізнаних з цими переговорами.

Ця можлива зміна у політиці Саудівської Аравії може свідчити про намір збільшувати видобуток для розширення своєї частки ринку, що є важливою зміною після п’яти років балансування ринку за рахунок обмежень у рамках угоди ОПЕК+, зазначає агентство.

За словами його джерела, Ер-Ріяд невдоволений тим, що Казахстан та Ірак перевищують свої квоти на видобуток, встановлені в межах угоди ОПЕК+, і готовий змінити тактику.

Зокрема, саме Саудівська Аравія наполягала на швидшому, ніж планувалося спочатку, збільшенні видобутку нафти країнами ОПЕК+ у травні, що допомогло знизити світові ціни нижче $60 за барель вперше за останні 4 роки.

Хоча Саудівська Аравія має дуже низьку собівартість видобутку, країні все ж потрібні вищі ціни на нафту, щоб оплачувати державні витрати. Коли ціни на нафту падають, багатьом великим країнам-виробникам доводиться скорочувати видатки.

Схоже, що саудівці повідомляють союзникам та експертам, що вони готові саме це зробити. За словами п'яти джерел, саудівські чиновники останніми тижнями заявили союзникам та учасникам ринку, що королівство може змиритися з падінням цін, збільшивши запозичення та урізаючи витрати.

"Саудівці готові до нижчих цін і, можливо, їм доведеться відмовитися від деяких великих проєктів", – сказало одне з джерел.

За підрахунками Міжнародного валютного фонду (МВФ), Саудівській Аравії потрібні ціни на нафту вище $90 за барель, щоб збалансувати свій бюджет. Аналітики зазначають, що країні, можливо, доведеться відкласти або скоротити деякі проєкти через падіння цін.

За словами джерел в ОПЕК+, об'єднання може вирішити знову прискорити зростання видобутку у червні.

Росія, другий за величиною експортер в ОПЕК+ після Саудівської Аравії, знає про плани Ер-Ріяду щодо швидшого збільшення видобутку, повідомили два з п'яти джерел. Однак, за їхніми словами, Росія воліла б, щоб ОПЕК+ дотримувалася повільнішого зростання видобутку.

Саудівська Аравія та Росія, фактичні лідери ОПЕК+, роблять найбільший внесок у скорочення видобутку нафти у межах угоди ОПЕК+.

Російський бюджет збалансований на рівні близько $70 за барель, а витрати Кремля зростають через війну Росії в Україні.

Росія може зіткнутися з подальшим падінням доходів, оскільки ціни на її нафту зі знижкою, що підпадає під санкції, можуть впасти нижче $50 за барель в результаті зростання видобутку ОПЕК+, повідомило одне з двох джерел.

Наслідки відкриття Ормузської протоки: Світові ціни на нафту обвалилися до довоєнного рівня

середа, 24 червень 2026, 18:57

Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...

Столиця рф приречена на паливний голод: Московський НПЗ зупинили до 2027 року внаслідок ударів дронів - ЗМІ

середа, 24 червень 2026, 18:50

Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...