Ближче до осені Національний банк може почати додавати певні елементи гнучкості у курсоутворенні та поступово послабить гривню, щоб усунути частину надлишкового попиту на іноземну валюту. Про це йдеться у фінансовому тижневику групи ICU, передають Патріоти України.
"Значний дефіцит валюти на міжбанківському ринку зберігатиметься і надалі. Попит на іноземну валюту відновлюється швидше, ніж пропозиція валюти, оскільки експорт залишається дуже обмеженим через логістичні труднощі. Ми очікуємо, що ближче до осені НБУ почне додавати певні елементи гнучкості у курсоутворенні і поступово послабить гривню, щоб усунути частину надлишкового попиту на іноземну валюту", - йдеться в повідомленні.
У ICU також очікують, що міжнародні резерви НБУ дещо зростуть до кінця року завдяки збільшенню обсягів міжнародної допомоги Україні.
Аналітики нагадали, що у травні міжнародні резерви НБУ впали на 6,8% - до 25,1 млрд дол. "НБУ змушений був продати 3,4 млрд дол. на міжбанківському ринку, щоб задовольнити надлишковий попит на валюту, який ймовірно обумовлювався погіршенням балансу торгівлі товарами та значними обсягами зняття населенням валюти за кордоном з гривневих карт. Приплив міжнародної допомоги не був значним у травні і склав лише еквівалент 1,7 млрд дол., зокрема 0,6 млрд євро від Світового банку та 0,6 млрд євро від ЄС", - сказано в тижневику.
Мінімальна пенсія в Україні має бути 4 тис. грн, середня – в межах 12-13 тис. грн, але останню ми не можемо собі дозволити. Про це в інтерв'ю "Новини.LIVE" 4 липня сказав голова комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики,...
Попри те що держава не планує найближчим часом підвищувати мінімальну пенсію, українські пенсіонери можуть розраховувати на вікові доплати, передають Патріоти України. Зокрема, у липні тим, хто досягне певного віку, будуть доплачувати до пенсії відпові...