Від енергокризи страждає не тільки Європа - в Китаї через дефіцит електроенергії почали зупинятися заводи. Криза зачепила, зокрема, підприємств Apple і Tesla, передають Патріоти України.
Як повідомляють китайські постачальники, заводи зупинилися через вимкнення електрики. Так криза вже почала виходити за межі Китаю, з'явився ризик збоїв у міжнародних ланцюжках поставок. Зокрема це стосуватиметься постачання iPhone 13, вважають у Nikkei
Блекаути відбуваються за розпорядженням місцевої влади, які ввели режим жорсткої економії вугілля і газу. Найсильніше енергетична криза вдарила по північному сходу і півдню Китаю. У цих регіонах закрилися торгові центри, магазини частково працюють при свічках, а електропостачання в години пік "нормують", пише Reuters.
Загалом близько 15 китайських компаній заявили про зупинку виробництва. Аналогічні заяви зробили 30 тайваньських компаній, чиї виробничі потужності розташовані на материковому Китаї. До нестачі електроенергії призвели рекордні ціни на вугілля і газ. Вартість палива зросла на тлі посилення екологічних норм.
Проблеми з електропостачанням в Китаї можуть поставити під загрозу поставки товарів по всьому світу, вважають аналітики Bloomberg. Справа в тому, що продавці збільшують замовлення перед сезоном різдвяних розпродажів, а більшість товарів виробляють саме в КНР.
Окрім зупинки заводів і вимкнень "світла" в будинках пересічних громадян, у містах провінцій Ляонін, Цзілінь і Хейлунцзян почалися вимкнення світлофорів. Це може призвести до транспортного колапсу, що ще більше вдарить по системах логістики.
Економісти Nomura Holdings і China International Capital уже знизили прогнози зростання ВВП Китаю. А в Комуністичній партії Китаю попередили, що енергетична криза підніме ціни на товари і призведе до розгону інфляції. Крім того, громадяни Китаю можуть зіткнутися з вимкненнями води через неактивні насоси.
Виплати пораненим військовим розраховуються за період їхнього лікування: за кожен місяць стаціонарного перебування вони отримують додаткову винагороду в розмірі 100 тисяч гривень. Сума залежить від тривалості лікування та ступеня травми, причому тяжкі ...
Ринок первинної нерухомості в Україні демонструє регіональну різницю у вартості, причому найвищі ціни зафіксовано у Львові, Києві та Ужгороді. Зокрема, у Львові середня ціна становить 55 700 грн/м², передають Патріоти України. Про це стало відомо з інф...