Атакують із усіх боків: США змушують виробників чипів масово залишати Китай

США прагнуть обмежити прогрес Китаю в галузі передових чипів і зміцнити партнерство між своїми союзниками. Із цієї причини все більше іноземних компаній розміщують свої виробничі потужності в Японії, передають Патріоти України.

За даними інформагентства, 9 тайванських виробників мікросхем відкрили або розширили свою діяльність у Японії за останні два роки. Наприклад, виробник Fabless Alchip Technologies, який спеціалізується на інтегрованих мікросхемах для конкретних додатків (ASIC), заявив, що найме співробітників у Японії, Північній Америці та на Тайвані. Компанія з розробки мікросхем eMemory Technology теж зацікавлена вести бізнес у Японії, відкривши офіс в Йокогамі. Тайванський напівпровідниковий гігант TSMC присутній у країні висхідного сонця, плануючи найближчими днями запустити новий завод із виробництва кремнієвих пластин у Кюсю.

Видання пише, що тут не обійшлося без втручання США, які будь-що-будь намагаються виграти технологічну війну з Китаєм, послаблюючи його позиції на всіх фронтах. Але й уряд Японії не відстає в допомозі союзнику, субсидуючи місцевих виробників. Наприклад, фірма Rapidus, яку підтримав уряд, планує з 2027 року почати масове виробництво чипів на північному острові Хоккайдо.

"Ми очікуємо зростання японського ринку напівпровідників, налагодження випуску японських ASIC та беремо участь у кількох хороших проєктах", — прокоментував Хіроюкі Фурузоно, генеральний менеджер дочірньої компанії Alchip — Alchip Japan.

Дедалі більше тайванських компаній, що виробляють мікросхеми, також розглядають можливість розширення своєї присутності в Японії, повідомило джерело, додавши, що слабка єна полегшила ухвалення таких рішень.

Рішення ухвалено: Європа передасть Україні доходи від російських активів у ЄС

вівторок, 21 травень 2024, 17:45

В Європі, де заблоковано чимало російський активів, нарешті схвалили передачу доходів від них на користь України. «В рамках ЄС ми ухвалили рішення щодо передачі Україні коштів, отриманих у результаті заморожування активів російського Центробанку. Тільк...

Для водіїв в Україні запровадять правила страхування, як у ЄС: Що передбачає

вівторок, 21 травень 2024, 17:30

В Україні змінять правила обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (автострахування, автоцивілка). Зокрема, страхові суми поступово зростуть до європейського рівня (1 млн грн на одного потерпі...