Бабусі Путіна гризтимуть три рази на день шпали? Друг кремлівського фюрера взявся за швидкісну залізницю з Москви до Санкт-Петербурга за кошти пенсіонерів

Російська влада готується залучити пенсійні гроші для реалізації проєкту високошвидкісної залізниці з Москви до Санкт-Петербургу, побудувати яку доручив президент РФ Владімір Путін, передають Патріоти України з посиланням на The Moscow Times.

Будувати залізницю буде призначене концесіонером ТОВ "ВСМ Две столицы", засноване структурою уряду Москви та ЗАТ "Лидер". Ця керуюча компанія, пов'язана з другом Путіна, мільярдером Юрієм Ковальчуком, організує залучення коштів недержавних пенсійних фондів на фінансування проєкту – всього їх планується залучити до 450 млрд руб.

Як зазначається, це приблизно чверть попередньої вартості залізниці.

Поки вона встановлена у розмірі 1,8 трлн руб., а з урахуванням ще трьох швидкісних залізниць – до Адлера, Єкатеринбурга та Мінська – будівництво коштувати 11 трлн руб. Втім, кошториси таких проєктів часто зростають.

Головним джерелом грошей НПФ для нової магістралі, напевно, стане пенсійний фонд "Газпрому" "Газфонд".

"Лидер" спеціалізується на управлінні пенсійними резервами НПФ: минулого року вони становили 90% активів під управлінням компанії та приносили їй основний дохід, писало агентство "Експерт РА", відзначаючи як фактор підтримки наявність у компанії "якірного клієнта", який забезпечив понад 95% річної виручки. Агентство не називає цього клієнта, проте мова може йти про "Газфонд".

На початку травня повідомлялося, що Путін доручив побудувати залізницю за $40 млрд для збільшення експорту в Китай.

У результаті обсяг вантажів, що вивозиться залізницею у східному напрямку, має зрости в 1,5 раза – зі 180 млн до 270 млн тонн на рік.

Ще один удар по кишені! В Україні прогнозують подорожчання продуктів через вимкнення електроенергії

п’ятниця, 19 липень 2024, 22:30

Якщо дефіцит електроенергії буде продовжуватись на такому ж рівні як зараз, це призведе до зростання цін, у першу чергу на молочні, м’ясні, хлібобулочні вироби. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, передають Патр...

Українців зобов'яжуть платити податок за посилки, дорожчі за 2000 грн: Ось що затвердили в Кабміні

п’ятниця, 19 липень 2024, 21:30

У Кабміні хочуть обкласти податком посилки дорожче за 45 євро (2 041 грн за курсом НБУ) – за винятком тих, що надсилають одержувачу без оплати і вони не призначені для продажу. Відповідна норма міститься у затвердженому Кабміном для подальшого розгляду...