Українці, яким виповнилося 60 років, і які при цьому мають, як мінімум, 29 років страхового стажу, мають право цьогоріч вийти на пенсію. Декому пенсія призначається автоматично, але в більшості випадків доведься підтверджувати стаж необхідними документами. При цьому, якщо пенсіонер забариться з подачею заяви щодо призначення пенсії, то він ризикує втратити частину грошей, передають Патріоти України.
В якому випадку буде втрачено частину виплат, розповів Соціальний інформаційний портал. Отже, якщо пенсію призначать автоматично, то громадянин, який досяг 60-річного віку, почне щомісяця отримувати виплати відразу після свого дня народження. Та якщо автоматичного призначення пенсії не буде, а в більшості випадків саме так і є, то пенсіонер має сам подбати про майбутні виплати.
Автоматично призначають виплати лише тим, у кого в електронних реєстрах Пенсійного фонду є повні відомості щодо страхового стажу. А зазвичай в електронному вигляді ці відомості є лише після 2000 року. А той стаж, який був зароблений раніше, доведеться підтверджувати додатково - за допомогою паперових документів
Це можна зробити двома способами: або особисто завітавши до місцевого відділення ПФУ з усіма необхідними документами, або онлайн – через особистий кабінет на порталі Пенсійного фонду.
У будь-якому випадку для підтвердження свого стажу пенсіонеру знадобляться такі документи:
Якщо немає змоги занести ці документи особисто або немає бажання вистоювати в чергах під кабінетами, то можна їх оцифрувати (зробити їхні якісні ксерокопії або навіть сфотографувати на смартфон) і подати через особистий кабінет на порталі ПФУ. Там детально описана послідовність дій. І якщо її дотримуватись, то цей процес не становитиме труднощів.
Та, навіть маючи в наявності усі документи, що підтверджують стаж, майбутній пенсіонер мусить не проґавити час подання цих документів. Не важливо як їх подавати, очно чи онлайн, але це слід зробити упродовж трьох місяців після досягнення 60-річчя. Лише в цьому випадку пенсію нарахують від дати дня народження.
Якщо ж громадянин подасть заяву щодо призначення пенсії через три місяці пісшя свого 60-ліття або пізніше, то пенсію йому почнуть нараховувати лише з тієї дати, коли була подана заява. Тобто, якщо пенсіонер не "впишеться" у три місяці, то втратить свою пенсію за цей період. А ці гроші йому зовсім не будуть зайвими.
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...