В Україні активізувалися шахраї, що крадуть особисті та банківські дані громадян за допомогою фальшивих QR-кодів. Їх можна знайти у громадському транспорті, на парковці, рекламних оголошеннях чи платіжних терміналах. Про це українців застерегли в пресслужбі уряду, передають Патріоти України.
Як працює шахрайство з підміною QR-кодів? Зловмисники використовують сайти, замасковані під офіційні платіжні сторінки. На них можна потрапити, відсканувавши фальшивий QR-код смартфоном в місцях оплати послуг.
На фейкових сайтах жертви обману лишають свої персональні та банківські дані. Отримуючи до них доступ, зловмисники можуть вкрасти гроші з рахунків. Такі підмінні QR-коди можна знайти в:
Щоб не втрапити в пастку, потрібно дотримуватися правил кібергігієни. Вберегти свої кошти, можна, якщо:
Також слід знати, які дані потрібно вводити для оплати: тільки номер карти та CVV/CVC код. Але якщо запитують персональну інформацію, на кшталт телефонного номеру, місця проживання чи код підтвердження – це ознака шахрайства.
Аби захистити себе, спеціалісти радять налаштувати браузер для блокувань шкідливих посилань та перевіряти підозрілі сайти за допомогою антивірусу. Також не слід переходити за сумнівними посиланнями чи вводити особисті дані без перевірки, а за підозрілих обставин – звертатися до кіберполіції.
Головною подією після 21.04.2019, звісно, є початок повномасштабного вторгнення росії. Бачу, піднімається хвиля публікацій «путін усе одно напав би». Це хибна спроба: путін напав у 2014. Питання в тому, наскільки влада була готова до ескалації – і наск...
Деякі українські громадяни скаржаться на затягування призначення і виплати військових пенсій. Так, документи з Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) Пенсійний фонд України (ПФУ) розглядає з січня 2025 року. Про це йд...