Бережіться! Українцям розповіли, які борги за комуналку можуть призвести до конфіскації житла

Українці щороку накопичують дедалі більші борги за комуналку. За несплату боргу у громадян можуть конфіскувати житло. Навіть якщо воно єдине, зазначають Патріоти України,

Борги за комуналку ростуть, немов снігова куля. З кожним роком їх стає дедалі більше. Багато людей не платять через те, що не мають змоги вчасно розраховуватись за комунальні послуги. Але є й немало таких родин, які можуть платити, однак не квапляться це робити.

Особливо великі суми українці нині заборгували за тепло і гарячу воду. Причому з кожним роком вони ростуть. Експерти підрахували: якщо розбити сумарний борг громадян за тепло і гарячу воду на всі українські родини, то вийде по 4 тисячі на кожну сім'ю.

Для злісних боржників законом передбачені стягнення: від найлегших до найважчого – конфіскації житла. Причому закон дозволяє конфісковувати житло навіть, якщо воно єдине.

Щодо громадян, які мають борги за комуналку, закон передбачає такі покарання:

  • Нарахування пені на суму несплаченого боргу. Причому її починають нараховувати відразу наступного дня після крайнього строку плати за попередній місяць.
  • Судове рішення щодо примусового стягнення боргу за комуналку. Причому присутність відповідача, тобто боржника, у суді зовсім не обов'язкова. Боржнику можуть заарештувати банківську карту, а також відключити комунальну послугу, за яку він не заплатив.
  • У злісних боржників можуть конфіскувати житло. Конфіскація житла передбачена при сумі боргу, яка перевищує 120 тисяч гривень. Боржників просто виселяють із конфіскованої квартири і виставляють її на продаж. Після продажу житла і компенсації всіх боргів його власники отримають на руки решту.

Світовий ринок достукався до України: Найбільші мережі вітчизняних АЗС знизили ціни на дизпаливо. Де здешевлення найбільше?

вівторок, 20 травень 2025, 8:56

Минулого тижня (з 12 по 19 травня) українські мережі АЗС знизили роздрібні ціни на дизельне паливо. Це відбулося внаслідок зниження гуртових цін на цей вид пального, повідомляє галузеве видання enkorr із посиланням на дані моніторингу Консалтингової гр...

Почалося "переформатування": В Україні масово скорочують айтівців - у чому причина і кого шукають натомість

вівторок, 20 травень 2025, 7:39

В Україні 19% айтівців були звільнені протягом останнього року, найчастіше це мідли та сеньйори, яких скорочували через фінансові труднощі, оптимізацію або завершення проєктів. Водночас компанії активно шукають досвідчених технічних фахівців у сферах р...