Бережіться! В українців крадуть гроші з банківських карток: Що аферисти пишуть у повідомленнях, після яких зникають кошти

В Україні активізувалися шахраї, які пропонують людям нібито допомогу в тяжкій ситуації або ж повідомляють про нарахування їм грошової допомоги, яку ті не оформлювали, передають Патріоти України.

При цьому в обох випадках зловмисники намагаються отримати доступ до особистих даних жертв – наприклад, банківської картки, – щоб потім відібрати у них усі гроші. Втім, способи протидії цьому є. І головний із п'яти основних – нікому не повідомляти свої банківські дані.Про це розповіли у Міністерстві соціальної політики. Там зазначили, що йдеться про:

  • тризначний номер на обороті банківської картки та пін-коді до неї;
  • пароль до інтернет-банкінгу;
  • коди банків та мобільних операторів;
  • паролі до електронної пошти, акаунтів у соцмережах та облікових записах.Суть другого способу, зазначається, полягає в тому, що не варто переходити за незнайомими та підозрілими посиланнями. А тим більше не вводити на сторінках, куди вони ведуть, реквізити платіжних карток.

Третій спосіб – слід перевіряти, чи дійсно ви користуєтеся офіційним застосунком банку. Загалом же для перевірки посилань та сайтів скористайтесь сервісом ChekMyLink.

Як розпізнати шахраїв

Також розкривається суть четвертого методу – вирахувати шахраїв можна з того, як вони формулюють свої повідомлення з проханням передачі особистих даних. Так, у "сповіщеннях" про нарахування грошової допомоги вони обов'язково наголосять, що для її зарахування на рахунок їм необхідні ваші пін-код або пароль від інтернет-банкінгу. Хоча насправді ці дані для таких операцій не потрібні.

Втім, визнають у Мінсоці, іноді обман виглядає дуже переконливо – і можливість стати жертвою велика. Вихід – у застосуванні п'ятого способу: перевіряти всю описану інформацію про допомогу/виплату в офіційних джерелах.

"Якщо оформлювали соціальну грошову допомогу, чекайте на сповіщення про нарахування у додатку вашого банку або на порталі чи в застосунку Дія. Крім того, всю необхідну інформацію знайдете на сайті Мінсоцполітики", – зазначили там.

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...

Може опинитись на межі банкротства: Відомий європейський економіст озвучив прогноз, коли РФ чекає крах

субота, 18 січень 2025, 12:30

Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...