Кількість випадків шахрайства, пов’язаних із пошуком стосунків через інтернет, стрімко зростає - від 11 тисяч випадків 2016 року до 70 тисяч випадків і збитків у $1,3 мільярда 2022 року. Про це в колонці для NV Бізнес пише керівник відділу контролю фінансових злочинів Binance Тигран Гамбарян з посиланням на звіт Norton Cyber Safety Insights Report, передають Патріоти України.
«Криптовалюта — не найпопулярніший спосіб оплати „романтичних“ шахрайств, проте на неї припадає 34% від загальної кількості завданих шахрайствами збитків. Згідно з даними Binance за 2023 рік, романтичне шахрайство становило приблизно 2% від загальної кількості зареєстрованих випадків шахрайства. Відсоток тільки виглядає скромним — збитки перевищили десятки мільйонів доларів, а кожна жертва в середньому втратила 14 тисяч доларів», — зазначив Гамбарян.
Він також зазначив, що згідно з даними Chainalysis Crypto Crime Report за 2024 рік, незаконна діяльність становить лише 0,34% від загального обсягу криптовалютних операцій. Тобто помилково вважати, що криптопростір є безпечним для шахраїв, однак факту їхніх успіхів на сайтах побачень це не скасовує.
«Намагаючись затягнути жертву в пастку, шахраї часто пропонують не лише романтичні стосунки, а й можливість отримати прибуток. Вони знаходять довірливих людей на сайтах або в додатках для знайомства і намагаються перевести спілкування за межі платформи.
Згодом зловмисники пропонують інвестувати в певну справу, деякий час повертають інвестиції, а коли сума вкладень стає значною — зникають. Цей метод шахрайства називається pig butchering (різання свиней) — через те, як шахраї «відгодовують» жертву поверненням інвестицій перед обманом", — зазначив експерт.
За його словами, ще одна поширена схема — прохання про фінансову допомогу, щоб вибратися з «важкої життєвої ситуації». «Спектр таких ситуацій дуже широкий: від начебто термінових медичних операцій і невиліковно хворих родичів до заяв про викрадення небезпечними злочинцями або просто потреби в коштах на квиток на літак, щоб нарешті зустрітися», — зазначив експерт.
Щоб не стати жертвою шахраїв, експерт радить до особистої зустрічі спілкуватися тільки в тих каналах комунікації, які пропонують сайти або додатки для знайомств.
Також, за його словами, варто верифікувати профіль співрозмовника для підтвердження його автентичності. Не варто надавати фінансову допомогу знайомим з інтернету і в жодному разі не слід розголошувати конфіденційну інформацію про себе.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...