Без "зернового коридору" не пропадемо? Румунія подвоїть транзит українського зерна

Румунія планує подвоїти місячний обсяг транзиту українського збіжжя, передають Патріоти України.

Як пише Reuters, уряд Румунії схвалить план модернізації дорожньої інфраструктури в чорноморському порту Констанца. Цей порт є найбільшим альтернативним експортним маршрутом України, куди зерно надходить автотранспортом, залізницею або баржами по Дунаю.

"Україна є одним із найбільших у світі експортерів зерна, і румунські урядовці заявили, що мають намір подвоїти місячний обсяг транзиту українського зерна до Констанци до 4 мільйонів тонн у найближчі місяці", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Румунія модернізувала десятки залізничних ліній, що з’єднують з Україною. І на Дунаї ведуться роботи, щоб забезпечити пропуск більшої кількості барж, зокрема, найнявши більше лоцманів і зробивши можливою навігацію вночі.

Також повідомляється, що у порту Констанца міністерство транспорту використає кошти Європейського Союзу для ремонту або зміцнення існуючої інфраструктури, будівництва нових доріг, під’їзних пандусів і кільцевих розв’язок, а також запуск цифрової системи управління дорожнім рухом.

"Це явний доказ того, що Румунія докладає серйозних зусиль, щоб підтримати Україну шляхом забезпечення транзиту зерна, а також для взаємозв’язку регіону", - заявив прем’єр-міністр Марчел Чолаку на засіданні уряду. Роботи в порту, як зазначається, обійдуться в понад 155 млн доларів і розраховані на 36 місяців.

Соя перетворюється на щире золото аграрного сектору України, відтісняючи традиційний соняшник та долаючи складнощі різкого розширення виробництва

четвер, 23 січень 2025, 12:45

Згідно з оновленими даними ІА «АПК-Інформ», переробка соєвих бобів у грудні в Україні зросла до місячного максимуму, склавши трохи більше 250 тис. тонн, що майже на рівні показника листопада. Зазначимо, протягом листопада-грудня 2024 р. в країні спост...

В Україні змінилася середня зарплата: Ось в яких регіонах пропонують найменше

четвер, 23 січень 2025, 11:30

Найнижчі зарплати в Україні на початку року зафіксовані у Чернівецькій, Тернопільській та Хмельницькій областях, де середній рівень становить 17-18 тисяч гривень. Найменше наразі платять у сферах освіти, культури та адміністративної діяльності, де зарп...