Безробіття та падіння доходів: Городніченко розповів, коли економіка РФ зазнає краху

Введені на цей момент санкції країн світу проти Росії мають великий вплив на її економіку. Але реально сильного удару буде завдано по ній тоді, коли ЄС ухвалить нафтове та газове ембарго. Серйозний ефект від введених обмежень буде помітний вже за рік. Про це розповів Юрій Городніченко, професор у Департаменті економіки Університету Каліфорнії Берклі, дослідник NBER та голова Міжнародної академічної ради KSE в інтерв'ю шеф-редактору "Обозревателя" Оресту Сохару. За словами експерта, через рік у РФ буде набагато більше масового безробіття, падіння доходів складе 20-30%, передають Патріоти України.

"Зараз очевидно, що навіть ті санкції, які вже є, мають вплив на російську економіку. Згідно з прогнозами, інфляція (становитиме, – Ред.) за 20%. Падіння економіки – за 10%. І це при тому, що якихось воєнних дій на території Росії не відбувається. Вся війна йде в Україні. Це у нас розбивають інфраструктуру, будинки і так далі. В Росії ж може щось у прикордонних районах і відбувається, але ніхто не бомбить ані Москву, ані Петербург, там мир. І це в якомусь сенсі феноменальний показник, що за таких умов у них таке економічне падіння і така інфляція", – каже Городніченко.

Проте, за словами фахівця, це поки що лише "квіти". Результати будуть гіршими, великий ефект для країни-терориста буде відчутним трохи пізніше. "На початку цієї війни я говорив, що Росія повернеться в 90-ті, до суцільного економічного зубожіння. Але по-справжньому буде боляче, коли відключать Росію від експорту нафти і газу. Ось тоді їм буде погано", – сказав Городніченко.

Він також порівняв ситуацію в РФ із останніми роками СРСР. Експерт пояснює, що Радянський Союз "рухнув дуже швидко", оскільки через війну в Афганістані Штати та інші країни ввели санкції, і СРСР не можна було експортувати технології, зерно та ін. У 1986-му, коли ціни на нафту обвалилися, СРСР втратив дуже важливе джерело жорсткої валюти. І вже після цього держава проіснувала лише 5 років.

"Це при тому, що радянська економіка була набагато більш закритою, вона особливо ні з ким не торгувала. А тепер подивіться на російську економіку. Наприклад, якийсь електронний чіп – Росія ж його не виробляє, де його взяти? Корея не дасть, Тайвань не дасть, Штати, Європа не дадуть. Може Китай дасть, але перед цим ще двічі подумає, чи потрібно їм це. Якась частина для авто – колесо чи мотор – хто їм це дасть? Через це, думаю, в них будуть великі проблеми", – розповідає Городніченко.

За його словами, з великими наслідками від санкцій країна-агресор зіткнеться через деякий час. "Економіка – це дуже інерційна річ, і максимальний ефект буде, на жаль, набагато пізніше... Через рік це ще не буде Радянський Союз 1991-го. Це буде якась союзна криза. Буде набагато масовішим безробіття. Буде падіння доходів на 20-30%. Досвід буде порівнюваний з тим, що було в Росії на початку 90-х", – підсумував експерт.

В Україні одночасно високий рівень безробіття та дефіцит працівників: Гетманцев оцінив вплив мобілізації на ринок праці

п’ятниця, 26 квітень 2024, 16:30

Мобілізація є одним із факторів, що призводить до дефіциту кадрів на українському ринку праці, що посилюється високим рівнем безробіття в країні. Проте цю проблему можна вирішити - зокрема, шляхом впровадження заходів з поліпшення системи бронювання та...

Закрутять гайки: США можуть оштрафувати Росію за відмову від долара, під прицілом й інші країни. - Bloomberg

п’ятниця, 26 квітень 2024, 15:39

У разі обрання президентом США наприкінці 2024 року Дональд Трамп може запровадити штрафні санкції для країн, які відмовляються від долара. Зокрема для Росії. Можливі дії передбачають, зокрема, експортний контроль та збори за маніпулювання валютою. Про...