Незважаючи на справну фінансову допомогу від міжнародних партнерів, міжнародні резерви України (тобто, активи Нацбанку в іноземній валюті та золоті) продовжують скорочуватися. Так, станом на 1 жовтня 2023 року вони склали $39,7 млрд, що на 1,7% менше порівняно з попереднім місяцем, зазначають Патріоти України.
Як повідомляє прес-служба Національного банку, причиною скорочення резервів стали інтервенції регулятора з продажу валюти для покриття різниці між попитом та пропозицією на валютному ринку України. Інший фактор - боргові виплати країни в іноземній валюті, які значною мірою були компенсовані надходженнями від міжнародних партнерів.
Минулого місяця на користь уряду надійшло 3,33 мільярда доларів. Із них:
Водночас, уряд України виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті $465,3 млн. Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду 882,1 млн доларів. Найбільша ж сума коштів ($2,7 млрд) у вересні була витрачена на продаж валюти Національним банком задля утримання курсу.
Незважаючи на деяке скорочення, у Нацбанку наголошують, що золотовалютні резерви все одно знаходяться на високому рівні. "Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,3 місяця майбутнього імпорту", - повідомили в НБУ.
В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...