"Введення "карантину вихідного дня" в Україні дасть набагато більше негативних результатів, ніж позитивних. Чомусь український уряд забуває, що вірус не знає робочих і вихідних днів. Якщо певні заклади відкриті в робочі дні, п'ять днів на тиждень, то закривати їх або обмежувати їхню роботу в два вихідні дні немає сенсу – в цьому немає жодної логіки", - пише у своєму блозі Андрій Новак, передають Патріоти України, і продовжує:
"А от шкоди це рішення завдасть великої, тому що чимало представників малого і середнього бізнесу саме у вихідні дні отримують основну частину своїх доходів. Заклади громадського харчування, продовольчі й непродовольчі магазини, ринки тощо – у всіх у них виторг у вихідні набагато більший, ніж у робочі. Отже, вихідні дні для закладів громадського харчування та магазинів – це дні найбільших оборотів і доходів. Якщо заборонити їм працювати в цей час, це ще більше підірве стан малого і середнього бізнесу в Україні, зокрема, торгівлі та сфери послуг.
На недавньому засіданні Кабміну йшлося про певні програми підтримки малого і середнього бізнесу. Втім, існують побоювання, чи будуть ці програми реалізовані і чи не залишаться просто обіцянками через те, що уряду просто нема де взяти гроші на всі ці програми. Але уряду завжди є звідки взяти гроші. Існує два варіанти:
Звісно, це може спровокувати сплеск інфляції. Але, якщо ці гроші не будуть просто роздані, а будуть витрачені на цільові виробничі програми для українських підприємств, ця грошова маса матиме товарне забезпечення. Якщо ж гроші роздати, при цьому нічого не виробляючи, то, звісно, це спровокує інфляцію.
В разі, якщо в нас буде запроваджений такий карантин, як навесні – із суворими заборонами та обмеженнями, то стан української економіки буде набагато гірший на кінець року, ніж зараз. Падіння ВВП може сягнути двозначних чисел, тобто понад 10%.
Як наслідок, більшість громадян України опиняться в дуже скрутному становищі. У нас уже почався опалювальний сезон, і суми в платіжках будуть набагато більшими, а тут ще й частина громадян позбавиться доходів… В такому випадку без якоїсь – хоча б цільової – підтримки найменш забезпечених категорій населення уряду просто не обійтися.
Проте коли влада стоятиме перед дилемою – або запроваджувати тотальний локдаун і наносити, таким чином, колосальний удар по економіці, але зберігати при цьому життя людей, або рятувати економіку, уникаючи такого локдауну, але жертвуючи при цьому життями людей, на мій погляд, вибір буде очевидний. Життя людини – це найвища цінність, а тому будь-яка влада, в першу чергу, повинна думати про життя і здоров'я своїх громадян.
Очевидно, Україні слід вивчити досвід інших і взяти за приклад ті країни, в яких схожий масштаб і сценарій розвитку самої епідемії. Тоді запровадження нових обмежень буде легше пояснити українському суспільству – мовляв, такі-то країни так само вчинили в аналогічній ситуації і вжили таких-то протиепідемічних дій. Плюс потрібно керуватися рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я, бо тамтешні спеціалісти, в тому числі епідеміологи, розуміють, як потрібно діяти в подібних ситуаціях".
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...