Ціни на вершкове масло в Україні зростають рекордними темпами. Вартість цього надзвичайно популярного серед українців продукту за рік зросла на третину – це максимальний за 10 років показник, передають Патріоти України.
За даними ІНФАГРО, річна споживча інфляція вершкового масла в січні 2025 року сягнула майже 34% до січня-2024. Аналітики зазначають, що це – рекордний показник за останні 10 років, який навіть перевищив показники лютого-2023 і 2017 року, коли темпи зростання цін на масло сягали 30%.
"Основним драйвером є товарний ринок – нефасоване масло, яке продається великими партіями, зокрема експортується або імпортується. І саме тут криються позитивні новини для споживачів", – наголошують експерти.
Вони зазначили, що у вересні річна інфляція товарного ринку масла сягала 60%, але зараз впала до рівня 20%. Але за підсумками лютого або березня річна споживча інфляція вершкового масла може прискоритись. Втім, це станеться вже через низьку базу попереднього періоду, а не через подорожчання продукту в магазині.
Наразі споживчі ціни на масло стабілізуються – це підтверджують випадки акційних пропозицій у роздрібних точках продажу. Більш точні дані стануть відомі, коли буде опубліковано офіційну статистику цінових змін лютого до січня, а більш чіткий тренд до зниження кінцевої вартості продукту може стати видним навесні.
Вас може зацікавити:У Києві рятувальники витягли з Дніпра авто, яке провалилося під кригу посеред річки. Подробиці та фото
Вас може зацікавити:Суцільна хімія: які продукти в СРСР були найшкідливішими
Вартість масла зростає також і через подорожчання молока-сировини: у січні 2025 року ціни на молоко екстра-ґатунку в Україні зросли на 23% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 18,5 грн/кг в середньому станом на кінець місяця. Це також на 33% більше щодо червня 2024 року, але і дещо менше порівняно з груднем. Водночас в інших країнах ціни молоко знижуються, що може створити додаткові виклики для українських виробників, змушуючи їх адаптувати стратегії експорту.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...